Film

Thriller "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej w Toronto

Thriller "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej zadebiutuje na festiwalu filmowym w Toronto.
Najczęściej nagradzana polska reżyserka, Małgorzata Szumowska, notuje kolejny sukces na arenie międzynarodowej. Jej najnowszy film - "The Other Lamb" - światową premierę będzie miał na festiwalu w Toronto - najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej. Zostanie zaprezentowany obok takich produkcji jak "Joker" z Joaquinem Phoenixem, "Ból i blask" Pedro Almodovara, "The Laundromat" Stevena Soderbergha czy "Ford v. Ferrari" z Chrstianem Balem i Mattem Damonem.

Thriller "The Other Lamb" to największa i pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Dwukrotna zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie przy swoim najnowszym filmie współpracuje z autorami sukcesu oscarowego filmu "Whiplash" i kultowego hitu "Drive" - Davidem Lancasterem i Stephanie Wilcox z Rumble Films. Kanadyjski festiwal, na którym zadebiutuje produkcja, jest postrzegany jako platforma startowa dla obiecujących projektów, które zbierają później żniwo podczas sezonu nagród. Warto również wspomnieć, że to właśnie od Toronto rozpoczęła się oscarowa droga "Idy" Pawła Pawlikowskiego.

- Dla mnie to mocne wejście z filmem anglojęzycznym na amerykański rynek - mówi reżyserka filmu, Małgorzata Szumowska. - Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla takiego filmu jak "The Other Lamb" - pokazujemy go w najbardziej prestiżowej sekcji największego festiwalu na świecie.

Scenariusz "The Other Lamb" napisała australijska scenarzystka Catherine S. McMullen i został on uhonorowany prestiżowymi nagrodami Black List i Blood List - wyróżnieniami dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza oraz najlepszego scenariusza z gatunku thriller/dark fantasy/horror. W przeszłości nagrody te otrzymały scenariusze do takich filmów, jak: "Czarny łabędź", "Django", "Nowy początek" czy "Wilk z Wall Street".

W obsadzie filmu znaleźli się wschodząca gwiazda Hollywood - Raffey Cassidy - znana z filmów "Kraina jutra", "Królewna Śnieżka i Łowca" oraz "Zabicie świętego jelenia", Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z "Gry o tron" oraz Denise Gough ("Też go kocham", "Colette"), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu "Gry o tron". Tematem thrillera "The Other Lamb" jest budząca się seksualność i przemiana dziewczyny w kobietę.

"The Other Lamb" to historia Selah (Raffey Cassidy) - młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

"The Other Lamb" na ekrany polskich kin wejdzie w 2020 roku.

źródło: megafon.pl
przysłano: 24 lipca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca