Film

Oto "Nędznicy" XXI wieku

"Nędznicy", francuski kandydat do Oscara z Europejską Nagrodą Filmową. Film trafi do polskich kinach od 28 lutego.
"Nędznicy" ("Les Misérables") to prawdziwe odkrycie reżyserskie, rewelacja tegorocznego Cannes (zwycięzca Nagrody Jury), francuski kandydat do Oscara, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumi`eres Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie). Film w reżyserii Ladja Ly otrzymał właśnie kolejne prestiżowe wyróżnienie - Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Odkrycie Roku. "Nędznicy" ("Les Misérables") na ekrany polskich kin trafią 28 lutego 2020.

"Nędznicy" to drapieżny, odważny, trzymający w napięciu portret zbuntowanych i gotowych na rewolucję paryskich przedmieść, buzujących od konfliktów i napięć pomiędzy mieszkańcami, władzą i policją. Kiedy niewinny psikus dzieciaków z osiedla wywołuje lawinę wydarzeń i zmusza do interwencji policję, sytuacja na przedmieściach wymyka się spod kontroli.

Film w reżyserii Ladja Ly od premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. W rodzinnej Francji w zaledwie dwa tygodnie po premierze obejrzało go już ponad milion widzów, a kilka dni temu otrzymał aż siedem nominacji do Lumi`eres Awards, czyli "francuskich Złotych Globów", pokonując takie filmy, jak "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego, "Dzięki Bogu" Francois Ozona czy "Portret kobiety w ogniu" Céline Sciammy.

"Nędznicy" ("Les Misérables") trafią na ekrany polskich kin 28 lutego 2020.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 grudnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca