Film

"Shadow" już 24 kwietnia na VOD

"Shadow" - film reżysera "Domu latających sztyletów" i "Hero" już 24 kwietnia na VOD.
Wielki mistrz chińskiego kina Zhang Yimou, reżyser hitów "Dom latających sztyletów", "Hero", "Wielki mur" i "Zawieście czerwone latarnie", a także laureat Złotego Lwa na Festiwalu w Wenecji za całokształt twórczości, powraca z kolejnym filmowym arcydziełem. "Shadow", zachwycająca wizualnie historia z zapierającymi dech w piersiach scenami pojedynków, już 24 kwietnia na VOD!

"Zhang Yimou jest nie tylko jednym z najważniejszych reżyserów współczesnego kina; jego eklektyczne produkcje są świadectwem ewolucji globalnego języka filmu, a zarazem wyjątkowego rozwoju chińskiej kinematografii. (...) Stał się pionierem dzięki swojej umiejętności przekładania literatury, historii i bogactwa chińskiej kultury na unikalną i niepowtarzalną estetykę." - podkreślał dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji - Alberto Barbera, gdzie w 2018 roku Zhang Yimou otrzymał Złotego Lwa dla "osobowości, która w szczególny sposób wywarła wpływ na kształt współczesnego kina".

Ten utalentowany reżyser powraca z zachwycającą wizualnie opowieścią o chęci zemsty, miłości, intrydze i żądzy władzy. Historia pełna widowiskowych, zapierających dech w piersiach scen pojedynków to prawdziwe arcydzieło, które The Hollywood Reporter okrzyknęło: "Najpiękniejszym filmem Zhanga Yimou!". "To prawdziwa perełka, o której prędko nie zapomnicie!" dodaje Variety, a w entuzjastycznej recenzji New York Times pisze "To film rewolucyjny! Spektakularna obsada i nowatorskie, zapierające dech w piersiach sceny walki!". Film na Rotten Tomatoes otrzymał aż 95 % pozytywnych ocen!

Pełne tajemnic Królestwo Pei pogrążone jest w mroku spisków i rywalizacji o władzę, w której nawet intencje samego króla nie są jasne. Legendarny dowódca chcąc ocalić Pei przed wpływem swoich największych wrogów, sięga po skrywaną sekretnie broń - swój cień, który odtąd będzie stawiał czoła jego przeciwnikom. W sieci intryg i niedomówień szybko przestaje być jasne, kto jest nieprzyjacielem, a kto prawdziwym sprzymierzeńcem. Czy mimo wszystko dowódcy uda się zdemaskować wrogów i ocalić przed nimi ukochane Królestwo?

Film od 24 kwietnia będzie można obejrzeć na platformach VOD: VOD.pl, Platforma CANAL+, Player +, Chili, UPC Polska, Play Now, Inea, Toya, Vectra, Multimedia Polska, Netia oraz Orange VOD.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 kwietnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca