Film

Oscary 2021 dwa miesiące później

Najważniejsze nagrody przemysłu filmowego, Oscary, w przyszłym roku zostaną rozdane później niż zazwyczaj. Uroczystość przełożono o dwa miesiące, na kwiecień 2021 roku.
93. ceremonia rozdania nagród Akademii Filmowej miała odbyć się 28 lutego 2021 roku. Datę jednak zmieniono na 25 kwietnia 2021 roku. Jednocześnie o 2 miesiące wydłużono czas na zgłaszanie filmów ubiegających się o nominacje.

Decyzje mają oczywiście związek z pandemią koronawirusa, która ma ogromny wpływ na branżę filmową. Wstrzymane produkcję, dystrybucję i poprzesuwano premiery wielu obrazów.

- Mamy nadzieję, że przesuwając termin, w którym zakwalifikować mogą się filmy i datę rozdania nagród, dajemy filmowcom szansę na dokończenie filmów i ich dystrybucję, bez ponoszenia konsekwencji czegoś, nad czym nikt nie ma kontroli - czytamy w komunikacie szefów Akademii.

W historii trzykrotnie przekładano ceremonię wręczenia Oscarów. Po raz pierwszy, w 1938 roku z powodu powodzi w Los Angeles, w 1968 roku po zabójstwie Dr Martina Luthera Kinga oraz 1981 roku po próbie zamachu na prezydenta Ronalda Reagana.

Przypomnijmy, że triumfatorem tegorocznej, 92. gali został koreański obraz "Parasite" w reżyserii Joon-ho Bonga, który otrzymał 4 nagrody, w tym tę najważniejszą, czyli dla najlepszego filmu. Koreańskie dzieło pokonało także "Boże ciało" Jana Komasy w kategorii film międzynarodowy. Aktorskie nagrody odebrali Renée Zellweger, Joaquin Phoenix, Laura Dern i Brad Pitt.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca