Film

Bartosz Konopka nakręci "Wyrwę" Wojciecha Chmielarza

Kolejna powieść Wojciecha Chmielarza doczeka się ekranizacji. Tym razem będzie to pełnometrażowy film fabularny, a reżyserem "Wyrwy" został Bartosz Konopka.
- "Wyrwa" jest zaskakująco przewrotną opowieścią - ocenił Bartek Konopka, twórca m.in. nominowanego do Oscara dokumentu "Królik po berlińsku". - Główny bohater przeżywa utratę żony, ale ta tragedia go nie pogrąża, tylko mobilizuje do nowego życia. Rozbija dawne iluzje, zmusza do zawalczenia o siebie, pójścia na całość, bez planu i oczekiwań. Chcemy wierzyć w takie paradoksalne odkupienie. Nagrodą za odwagę Macieja jest historia na poły kryminalna, na poły przygodowa, po której każdy z nas może się poczuć mniej samotny w świecie.

Projekt trafił do Domu Produkcyjnego Wiernik PRO. Opracowanie scenariusza powierzono Piotrowi Szymankowi, współtwórcy choćby serialu "Wataha".

- "Wyrwa" to nie jest typowy kryminał - twierdzi producent Paweł Wiernik. - To także opowieść o bardzo skomplikowanej relacji między dwoma mężczyznami, których drogi spotkały się z powodu miłości do tej samej kobiety. Jestem przekonany, że z tej historii powstanie niezwykły film w stylu buddy movie.

Przypomnijmy, że na podstawie jednej z poprzednich książek Wojciecha Chmielarza, "Żmijowiska", powstał serial dla telewizji Canal+.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 13 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca