Film

Seth MacFarlane i Chadwick Boseman walczą z segregacją rasową

Seth MacFarlane i Chadwick Boseman znaleźli się w gronie producentów filmu o walce ze segregacją rasową w latach 50. ubiegłego wieku na Południu Stanów Zjednoczonych.
Projekt o roboczym tytule "Little Rock Nine" skupi się na postaci Carlotty Walls - najmłodszej osoby z tzw. Dziewiątki z Little Rock, czyli grupy afro-amerykańskich uczniów, którzy we wrześniu 1957 roku rozpoczęli naukę w liceum skupiającym wyłącznie ich białych rówieśników. Nie obyło się wówczas bez protestów i blokowania szkoły, a sytuację uspokoiła dopiero interwencja prezydenta USA, Dwighta D. Eisenhowera.

14-letnia wówczas Carlotta Walls opisała później te wydarzenia w pamiętniku "A Mighty Long Way: My Journey To Justice At Little Rock Central High". Jej wspomnienia posłużą teraz za podstawę scenariusza, który przygotowuje Eisa Davis, dotąd znana jako aktorka m.in. z seriali "Prawo ulicy" i "House of Cards".

Przypomnijmy, że Seth MacFarlane znany jest jako twórca cyklu "Głowa rodziny". Z kolei Chadwick Boseman to odtwórca głównej roli w obrazie "Czarna Pantera".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca