Film

"Śniegu już nigdy nie będzie". Zobacz teaser polskiego kandydata do Oscara

W sieci pojawił się teaser obrazu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie", który został polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy.
Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON - atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

W polsko-niemieckiej koprodukcji Szumowskiej i Englerta zagrali m.in.: Alec Utgoff, Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura i Andrzej Chyra.

Obraz "Śniegu już nigdy nie będzie" został zakwalifikowany do konkursu głównego tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Wówczas odbędzie się światowa premiera dzieła.


źródło: megafon.pl
przysłano: 25 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca