Film

Paul Newman i Joanne Woodward w dokumencie Ethana Hawke a

Ethan Hawke wyreżyseruje dokument o słynnej hollywoodzkiej parze - Paulu Newmananie i Joanne Woodward.
Para do dziś uznawana jest za najbardziej udane małżeństwo w branży filmowej. Poznali się na początku lat 50., pracując przy wystawianej na Broadwayu sztuce "Piknik". Gdy oboje przenieśli się do Hollywood, ich romans rozkwitł na planie obrazu "Długie, gorące lato". W styczniu 1958 roku wzięli ślub w Las Vegas. Przez następnych pięć dekad udawało im się zrównoważyć życie prywatne i zawodowe, jednocześnie angażując się w politykę i działalność charytatywną. Swoje trzy córki postanowili wychować z dala od showbiznesowego zgiełku - w Westport, w stanie Connecticut.

Paul Newman umarł w 2008 roku, kilka miesięcy po 50. rocznicy ślubu z Joanne Woodward.

Dokument Ethana Hawke'a został autoryzowany przez rodzinę aktorskiej pary. W wydanym oświadczeniu artysta obiecał, że przedstawi wyjątkowe spojrzenie na kariery Paula Newmana i Joanne Woodward oraz na złożony charakter ich związku.

Ethan Hawke ma już w dorobku dokument o charakterze biograficznym, a jego bohaterem jest pianista Seymour Bernstein, który w wieku 50 lat porzucił karierę, by wycofać się do skromniejszego, prywatnego życia jako pedagog muzyczny i kompozytor.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca