Film

Kate Winslet w świecie kryptowalut

Kate Winslet będzie gwiazdą filmu "Fake!", przybliżającego jedną z największych piramid finansowych na rynku kryptowalut.
Mowa o aferze związanej z firmą OneCoin, którą założyła Ruja Ignatova. Bułgarka obiecywała, że jej kryptowaluta stanie się najbardziej wpływową na świecie. Działając w latach 2014-2017 przyciągnęła inwestorów z 175 krajów i zdołała zgromadzić kapitał sięgający 4 miliardów dolarów. Ostatecznie aresztowano kilka osób z otoczenia Ignatovej, lecz ona sama wciąż jest
poszukiwana.

Obraz wytwórni MGM powstaje na podstawie książki Jen McAdam - kobiety, która wraz z rodziną zainwestowała w OneCoin 300 tysięcy dolarów. Później założyła grupę wsparcia dla innych poszkodowanych osób.

Scenarzystą, reżyserem i współproducentem "Fake!" został Scott Z. Burns ("Ultimatum Bourne'a", "Intrygant", "Contagion - Epidemia strachu" - z udziałem m.in. Kate Winslet, "Panaceum", "Raport").

Przypomnijmy, że Kate Winslet była aż siedmiokrotnie nominowana do Oscara. Nagrodę Akademii Filmowej otrzymała tylko raz - za dramat "Lektor" z 2008 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca