Literatura

Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza w ramach XXVI Chojnickiej Nocy Poetów

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zaprasza do udziału

w XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza w ramach XXVI Chojnickiej Nocy Poetów

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zaprasza do udziału w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza, organizowanym w ramach XXVI Chojnickiej Nocy Poetów. W tym roku wiersze należy dostarczyć na konkurs wyłącznie drogą elektroniczną. Termin nadsyłania utworów upływa 30 czerwca 2020 roku.

Pula nagród: 3000 zł.

Inny przebieg niż dotychczas będzie miało rozstrzygnięcie konkursu. Podsumowanie nastąpi podczas biesiady literackiej, która odbędzie się 1 sierpnia 2020 roku w godzinach wieczornych w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego w Chojnicach. W zależności od sytuacji epidemicznej w kraju formuła wręczenia nagród może ulec zmianie, o czym laureaci zostaną powiadomieni przez organizatora.

 

Regulamin

 

Zasady uczestnictwa:

 

1. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział osoby, które ukończyły 18 rok życia, mieszkające zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

 

2. Tematyka prac jest dowolna.

 

3. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie drogą elektroniczną jednego utworu poetyckiego nie dłuższego niż dwie strony znormalizowanego maszynopisu, dotąd niepublikowanego (w tym również w Internecie) i nienagradzanego w innych konkursach.

 

4.Wiersz powinien być podpisany godłem słownym. Przez godło słowne rozumie się jednorazowy pseudonim, który umożliwia zachowanie anonimowości i nie daje możliwości zidentyfikowania autora kryjącego się za nim. Utwór opatrzony pełnymi danymi zamiast godła nie zostanie dopuszczony do udziału w konkursie. Jedna osoba nie może wysłać kilku utworów pod różnymi godłami.

 

5. Do utworu należy dołączyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową z danymi personalnymi oraz oświadczenie – których wzór stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.

 

4.Prace należy nadsyłać do dnia 30 czerwca 2020 r. do godz.15.00 na adres: biblchj@wp.pl, w temacie wpisując: Konkurs poetycki.

 

5. Oceny nadesłanych prac dokona profesjonalne jury powołane przez organizatorów, w którego skład wejdą poeci i krytycy.

Laureatom przyznane zostaną nagrody pieniężne, łączna pula nagród wyniesie nie mniej niż 3.000 złotych. O podziale nagród zadecyduje jury.

 

6. Nagrodzeni autorzy zostaną powiadomieni telefonicznie i zaproszeni do odebrania nagród i zaprezentowania nagrodzonych utworów podczas biesiady literackiej, która odbędzie się dnia 1 sierpnia 2020 r. w godzinach wieczornych w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego w Chojnicach. Organizatorzy zapewniają laureatom nocleg i zwracają koszty dojazdu. Zwrot kosztów podróży dotyczy tylko terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i środków komunikacji zbiorowej.

 

W zależności od sytuacji epidemicznej w kraju formuła wręczenia nagród może ulec zmianie, o czym laureaci zostaną powiadomieni.

 

Lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie internetowej Biblioteki: www.bibliotekachojnice.pl po dniu 1 sierpnia 2020 r.

 

7. Organizator nie zwraca nadesłanych prac i zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych utworów bez zgody autora i honorarium.

 

8. Zgłoszenie uczestnictwa jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel.: 52 3972807 lub pisząc na e-mail: biblchj@wp.pl.

 

 

Regulamin konkursu wraz z oświadczeniem uczestnika

 

 

Na podstawie materiałów otrzymanych od Organizatora OKJW 

 

[grafika pochodzi ze strony: freepick.com]

 

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca