Literatura

27.10: Mistyka pustyni. Spotkanie z Afryką

Już 27 października (sobota, godz. 18:00) w Tajnych Kompletach spotkanie dla wszystkich zainteresowanych kulturą afrykańską.

W książce "Mistyka pustyni" Chrabota prezentuje niezwykle osobiste

spojrzenie na oblicze Czarnego Lądu. Książka, nawiązująca do stylistyki reportażu, pozostając skarbnicą ciekawych spostrzeżeń na temat obyczaju, kultury i religii tego kontynentu. O tym jak ważnym obszarem dla naszej cywilizacji jest Afryka, pokazały chociażby ostatnie wydarzenia w Egipcie, Libii i Tunezji, a także ich światowe konsekwencje (głównie gospodarcze i polityczne). Do książki dołączona jest płyta CD z kompozycjami autora.

Z recenzji:

(...) Szczególnie zgrabnie i z polotem ukazano w książce skomplikowane procesy historyczne rozgrywające się w północnej części Afryki. (...)

Oprócz fascynacji pustynią w książce ukazano również jej drugie, mordercze oblicze. (...) Z informacjami historycznymi zestawione są dramatyczne losy współczesnych mieszkańców Afryki - nielegalnych emigrantów z Nigru, którzy w poszukiwaniu lepszego miejsca do bytowania, często przepłacają decyzję o wyjeździe życiem, umierając z wycieńczenia na pustyni (...).

Prowadzenie: Jacek Bierut.

Wstęp wolny.

 


przysłano: 26 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca