Literatura

Wywrotowiec wyłowiony!

Biuro Literackie opublikowało almanach Połów. Poetyckie debiuty 2014-2015, na który czekali zarówno laureaci konkursu Połów, jak i wszyscy zainteresowani młodą polską poezją. Autorzy zamieszczonych w tomie zestawów wierszy to: Kacper Adamus, Justyna Charkiewicz, Michał Domagalski, Paweł Kobylewski, Grzegorz Marcinkowski, Bartosz Popadiak, Sylwia Rząca i Adrian Tujek.

 

W tej edycji "Połowu" najciekawszych twórców przed debiutem książkowym szukali Marta Podgórnik i Dariusz Sośnicki, których uzasadnienia co do wyboru laureatów znajdujemy po każdej z poetyckich prezentacji. Oto fragment wyjęty z tekstów jurorów o...

 

...o Michale Domagalskim, naszym redaktorze prowadzącym

 

W rekomendowanej Państwu propozycji ujmuje mnie i uwodzi zupełnie inna przestrzeń. Uderzający wręcz szacunek Autora do słów, świadomość zamieszkania w języku, ostrożna czułość, z jakim się go z jednej strony używa, z drugiej – jest się jego żywotnym przedłużeniem; dożywotnim dłużnikiem (Marta Podgórnik).

 

Od 2 listopada przez kilka kolejnych dni na stronie wydawcy ukazują się m.in. fragmenty książki, rozmowa z autorami oraz ich wypowiedzi w ramach cyklu "O jednym wierszu". Almanach dostępny jest w księgarni poezjem.pl. To niewątpliwie obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się w literaturze, tworzonej przez nowe pokolenie.

 

A cała redakcja serdecznie gratuluje naszemu Redaktorowi prowadzącemu Michałowi Domagalskiemu i już pędzi do księgarni po własny egzemplarz!  :)

 

Anna Bugajna

Anna Bugajna

35 Kraków
728 artykułów 10 komentarzy
kontakt: literatura@wywrota.pl
Współpraca
Ministerstwo Literatury


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Mi Lo
Mi Lo 3 listopada 2015, 21:07
Gratuluję.
Michał Domagalski
Michał Domagalski 4 listopada 2015, 07:28
Dziękuję.
przysłano: 3 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca