Literatura

Trudne życie seksoholika

Jeśli lubisz opisy scen seksualnych, jeśli to Cię nie denerwuje, a - wręcz przeciwnie – nastraja pozytywnie, to ta książka jest dla ciebie. Znajdziesz w niej bowiem historię przeżyć mężczyzny, który nie tylko niemal od dzieciństwa interesował się seksem, ale z upływem lat nie wyobrażał sobie życia bez seksu. Jego potrzeba fizycznego kontaktu z kobietami wzrastały wraz z wiekiem. Stawał się – a potem był do późnej starości – seksoholikiem, a więc erotomanem wcielającym w życie swoje seksualne marzenia i zachcianki, stale szukającym zaspokojenia.

 

Treść tej książki może Cię, podbudować, podrażnić albo podniecić, – ale nie powinna Cię zgorszyć. Nasz bohater nie uprawiał bowiem seksu „wyuzdanego”. Wraz z wieloma partnerkami, także pracującymi w „najstarszym zawodzie świata”, zaspakajał się seksualnie wprawdzie w sposób zróżnicowany, ale mieszczący się w granicach tego, co można nazwać „europejską kulturą seksualną”. Może dlatego znaczna część jego partnerek pozostawała z nim w przyjaźni, także po zakończeniu „przygody”. I nigdy – nawet po latach – nie odmawiały mu kolejnych zbliżeń. Równolegle biegło życie w innych płaszczyznach – nauki, pracy, zdobywania pozycji społecznej, sztuki i kultury. Seks jednak przeplatał się niemal z każdą z tych płaszczyzn, niekiedy nawet dominował.

 

Robert był niewątpliwie człowiekiem seksualnie nadpobudliwym, seksoholikiem z potrzeby i świadomego wyboru. Potrzebę seksu, pozbywania się napięcia, odczuwał już w pierwszych latach wieku szkolnego. Książka prowadzi czytelnika przez bezpruderyjne opisy jego uświadomienia, pierwszych seksualnych fascynacji, pierwszej miłości i pierwszych stosunków seksualnych ze starszymi od niego kobietami. Jego organizm domagał się codziennego seksu, więc, zwłaszcza w młodości, nie zwracał specjalnej uwagi na wiek i wygląd partnerek.

 

W wieku dojrzałym seksoholizm naszego bohatera przybierał rozmiary trudne do opanowania. Żył z wieloma kobietami naraz, żadnej nie był wierny. Zmiany partnerek następowały szybko, ale z wieloma utrzymywał później przyjacielskie kontakty.

Szczegółowe opisy kontaktów seksualnych i okoliczności, w jakich się odbywały, stanowią podstawową warstwę tematyczną książki. Mimo częstotliwości tych kontaktów nasz bohater nie zmieniał upodobań – preferował urozmaicone, ale jednak tradycyjne rodzaje seksu. Nie podzielał upodobań pana Sado, nie lubił kobiet ani nadmiernie dominujących, ani nadmiernie ulegających dominacji. Uważał – i Czytelnik może to ocenić, – że tradycyjny seks okraszony nie tylko miłością, ale także wzajemną sympatią mężczyzny i kobiety, daje najwięcej satysfakcji.

 

Jowita Szpilka

Jowita Szpilka

46 Polska
150 artykułów 1 tekst 3 komentarze


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
olek10
olek10 11 stycznia 2016, 11:13
Bardzo dobra recenzja. Przeczytałem książeczkę - moje wrażenia i oceny są podobne. W tym rodzaju literatury dorównuje "Pamiętnikom Fanny Hill". Ma tą przewagę, że historia bohatera jest osadzona w polskich realiach.
przysłano: 7 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca