Literatura

Zbiór opowiadań "Zapach szkła" Andrzeja Ziemiańskiego już 10 lutego!

Szkło pachnące nitrocelulozą

Ziemiański w bombowej pigułce.

 

Czego tu nie ma… Tajemnicze Efekty, nekromancja w poniemieckich bunkrach, inteligentne gepardy z kłami jadowymi i ogonem chimery, niekończące się wariacje życia po życiu i – zaskakująco udane i świeże – spojrzenie na zjawisko świadomego śnienia. A w tym wszystkim żyją i hałasują twardzi faceci ze spluwami.

Zbiór najlepszych opowiadań jednego z najpopularniejszych autorów polskiej fantastyki. Zestaw historii obsypanych najważniejszymi nagrodami w środowisku fantastów Zajdlem i Sfinksem.

Siedem opowiadań osadzonych w najróżniejszych wariacjach polskiej rzeczywistości.

Wartka akcja, wyraziste postaci, zaskakujące puenty - tu jest wszystko!

Zanim ktoś powie, że taka terapeutyczna fantastyka jest pretensjonalna niczym zakrwawiony Rambo na tle amerykańskiej flagi, niech przeczyta opowiadania Ziemiańskiego.

Konrad Godlewski, Gazeta Wyborcza

 (...) Zapach szkła to blisko pięćset stron pierwszorzędnej literatury. Wybuchowa mieszanka akcji, bezpośredniości graniczącej z brutalnością i… zadumy. Rzadko kiedy spotyka się autora, który potrafi jednocześnie podnieść czytelnikowi tętno i zmusić go do myślenia, bez konieczności obciążania tekstu długimi wywodami. Ziemiański podaje nam wykwintne danie, a do popicia dostajemy schłodzone piwko.

Poltergeist

Fabuła powala na kolana, zwroty akcji są zaskakujące, a elementy fantastyczne idealnie wplecione.

Tomasz „Blob” Dzierżek, Polter.pl

Zapach szkła to najlepsza książka, jaką do tej pory czytałem. Ziemiański od chwili, w której dostałem w moje młodzieńcze, spocone łapki jego antologię, stał się dla mnie literackim guru. Długo mógłbym wychwalać każde z opowiadań, autora, czy pomysł reedycji tej doskonałej książki.(...) Powtórzę tylko stwierdzenie z początku – grzechem byłoby nie posiadać chociaż jednej wersji Zapachu szkła na półce w domu szanującego swój gust czytelnika.

Valkiria

 

 

Ilustracje do książki PAWEŁ ZARĘBA

 

 

 

 

 

 

O Autorze:

 

Andrzej Ziemiański - Porzucił prestiżową karierę naukową i zajął się pisaniem książek. Już po kilku latach zdobył uznanie pół miliona Polaków czytających Achaję z wypiekami na twarzach.

Z wykształcenia jest architektem. Widzi i myśli obrazami. Podgląda, słucha i rozmawia dla przyjemności. Lubi fotografować puste miejsca. Sam jest dla siebie pracownikiem, szefem i przewodniczącym komitetu strajkowego. Nieustannie prowokuje czytelników i recenzentów swoim podejściem do sztuki pisania. Mówi, że cierpi na przymus tworzenia.

Jego bohaterowie żyją własnym życiem – sami wybierają gatunek i formę opowieści, dzięki czemu z niezrozumiałego dla siebie powodu autor otrzymał wór nagród od czytelników. Pierwsze dwa tomy „Achai” nominowane były do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Drugi tom otrzymał w 2004 roku Nagrodę Nautilus.

Cykl „Achaja” to także jedna z najbardziej kasowych serii w polskiej literaturze. To dzięki tym książkom pisarz może realizować swoje najśmielsze egzotyczne podróże i otaczać się ulubionymi gadżetami. Ziemiański w swoich książkach ceni kobiecość. Nawet w filigranowej postaci dostrzega siłę, która go pasjonuje. Ale to nie oznacza, że ma dla niej litość. Pisarz ma w sobie coś z hazardzisty – ale uwaga – jeśli zaczyna grę, to żeby wygrać.

 

Andrzej Ziemiański, Zapach szkła

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Premiera: 10.02.2016

Stron: 488

 

od: 10 lutego 2016
do: 29 lutego 2016

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca