Literatura

Księga zachwytów nad polską architekturą Filipa Springera!

Księga zachwytów to subiektywny przewodnik Filipa Springera po olśnieniach, zachwytach i kilku rozczarowaniach, których doświadczył przyglądając się polskiej architekturze i pisząc o niej w ostatnich latach.

 

To swoista nauka o przestrzeni, o Polsce i jej historii, o ludziach. Zachowując przewodnikowy charakter publikacji, autor znalazł ciekawe realizacje we wszystkich zakątkach kraju. Pokazuje obiekty, które w polskiej architekturze mogą i powinny urzekać, ujmować, albo chociaż skłaniać do namysłu.

 

Opowiada o najróżniejszych budynkach - tych znanych, jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, jak i tych zupełnie zapomnianych jak dom handlowy w Mławie, tych istniejących od dawna jak planetarium w Chorzowie, jak i tych całkiem nowych jak Pixel w Poznaniu, tych spektakularnych jak Skytower we Wrocławiu, i tych niepozornych jak świetlica wiejska w Rakowni.

 

Jednymi Filip Springer się zachwyca, na inne patrzy krytycznie. Zawsze z właściwą sobie przenikliwością, erudycją i iście angielskim poczuciem humoru.

 

Filip Springer (ur. w 1982 roku) – reporter i fotograf, zadebiutował bestsellerową książką Miedzianka. Historia znikania, która w 2011 roku znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii reportaż literacki. W swoich kolejnych książkach, m.in. Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u czy Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni, wprowadzał Polaków w świat architektury. W 2015 roku ukazała się jego czwarta książka – 13 pięter.

 

Filip Springer, Księga zachwytów

Wydawnictwo: Agora

Premiera: 17 marca 2016 r.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca