Literatura

Nowa powieść Guillaume Musso "Ta chwila"

Przyprawiający o zawrót głowy thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem.

 

Lisa marzy o tym, by zostać aktorką. W co najmniej niezwykłych okolicznościach poznaje Arthura Costello, młodego ratownika medycznego. Ale Arthur nie jest taki jak wszyscy. Już wkrótce ujawni Lisie przerażającą prawdę, z powodu której nie może odwzajemnić jej uczucia: „To, co się ze mną dzieje, jest niewyobrażalne, a jednak jest jak najbardziej realne...”.

 

W Nowym Jorku, labiryncie, który nigdy nie zasypia, Arthur i Lisa wspólnie będą unikać pułapek, które zastawia na nich arcyprzebiegły przeciwnik, jakim jest czas.

 

Guillaume Musso: Od czterech lat monopolizuje listę najpopularniejszych pisarzy francuskich. W 2015 roku książki Musso w samej Francji rozeszły się w nakładzie 1 800 000 egzemplarzy. W 2015 roku czterdziestodwuletni autor, którego powieści tłumaczone są na 36 języków, już po raz piąty z rzędu znalazł się na czele listy najbardziej poczytnych pisarzy francuskich. W ciągu minionego roku osiągnął zawrotną sprzedaż prawie dwóch milionów egzemplarzy swoich tytułów. Musso króluje we wszystkich rankingach już od roku 2011 i nie zanosi się na to, aby miał oddać komuś palmę pierwszeństwa. Kontrowersyjny, lecz ceniony przez Francuzów, Michel Houellebecq został daleko w tyle.

 

Suspens, nadnaturalne wątki i plątanina uczuć – to znaki rozpoznawcze Guillaume’a Musso.

 

Guillaume Musso,Ta chwila

Tłumaczenie: Joanna Prądzyńska

Wydawnictwo: Albatros

premiera: 3 sierpnia 2016 r.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca