Literatura

Nowa książka Adama Brooksa już niedługo!

W świecie opanowanym przez kłamstwo, jeden człowiek szuka prawdy. Nowa powieść Adama Brookesa, autora nominowanej do prestiżowych nagród debiutanckiej powieści Noc ślepowrona, w księgarniach już 28 września.

 

Związany z brytyjskim wywiadem dziennikarz Philip Mangan zostaje zdemaskowany. Z obawy o własne życie ukrywa się przed chińskimi służbami specjalnymi w Afryce Wschodniej. Wie, że utknął w martwym punkcie, a jego kariera legła  w gruzach. Pewnego dnia Mangan staje się naocznym świadkiem zamachu terrorystycznego. W środku nocy kontaktuje się z nim tajemniczy Chińczyk, który chce mu przekazać informacje na temat sprawców. Mangan znowu ląduje w oku cyklonu. W tym samym czasie w deszczowym Hongkongu dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest niezwykle ważny współpracownik MI6, który ginie zaledwie kilkanaście minut po spotkaniu ze swoją agentką, Trish Patterson. Sprawy przybierają nieoczekiwany i niebezpieczny obrót. Mangan i Patterson staną się narzędziami w rękach nieobliczalnego zła. Jeśli uda im się przeżyć...

 

Adam Brookes – studiował sinologię w School of Oriental and African Studies w Londynie. Był wieloletnim korespondentem zagranicznym dla stacji BBC. Dwukrotnie wysyłano go na placówkę w Chinach, a także do Indonezji i Stanów Zjednoczonych. Brookes relacjonował wydarzenia w Afganistanie, Iraku, Korei Północnej oraz w wielu innych państwach w Azji i na Bliskim Wschodzie. Debiutował w 2014 roku powieścią ,,Noc ślepowrona” (MUZA 2015), dla której inspiracją był epizod z jego życia. Książka miała doskonałe recenzje w prasie (m.in. „Daily Mail”, „Sunday Times”, „The Times”, „New York Times”, „Washington Post”, „Telegraph”). Była nominowana do nagrody CWA John Creasey Dagger i pojawiła się na listach najlepszych książek roku „Times Literary Supplement”, „Kirkus” i „NPR”.

 

Adam Brookes, Wojny szpiegów

Przełożył: Paweł Wolak

Wydawnictwo: Muza

Premiera: 28.09.2016 r. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca