Literatura

Spotkanie z autorem Szalonej historii komputerów

Zapraszamy dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych na spotkanie z Marcinem Koziołem, autorem „Szalonej historii komputerów”. Odbędzie się ono w poniedziałek 20 lutego 2017 o godz. 10:00

w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1).

Wstęp wolny

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: tel. (12) 37-52-256

 

Takiej książki o komputerach jeszcze nie było! Historię komputerów opowiadają Docent Pięć Procent oraz pies (πes). Obaj dali się „wessać” i z wnętrza komputera („sieci komputerowej”) przedstawiają nie tylko dzieje komputerów, ale też… gier, internetu itd. „Bo jak się jest w środku komputera – wie się o nim wszystko”. Forma graficzna książki nawiązuje stylistycznie zarówno do bardzo popularnego Minecrafta, jak i wielu gier mobilnych.

Niezwykle lekka, ale bardzo rzetelna, jeśli chodzi o wiedzę, i fachowo skonsultowana opowieść „Szalona historia komputerów” może być wykorzystywana w różnorodnych działaniach edukacyjnych.

 

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku w Chrzanowie. Mając 16 lat, otrzymał stypendium United World Colleges / Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i Gordonstoun School, dzięki czemu liceum kończył w Szkocji (1994–1996) – w szkole Gordonstoun. Na niej wzorowała się autorka Harry`ego Pottera.
Marcin Kozioł spotkał na swojej drodze wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 40 krajów. Na co dzień ekspert mediów elektronicznych i marketingu. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w 1993 roku, w wieku 16 lat.

 

od: 20 lutego 2017, 10:00
do: 20 lutego 2017, 11:30 Wojewódzka Biblioteka Publicznaw Krakowie (ul. Rajska 1)

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca