Literatura

"Państwo Macron" Caroline Derrien, Candice Nedelec

„Państwo Macron” - pierwsza książka opisująca dążenia Emmanuela Macrona do zajęcia fotela prezydenckiego oraz jego niezwykły, budzący kontrowersje związek ze starszą o ponad 20 lat Brigitte Macron. Dziennikarki Caroline Derrien oraz Candice Nedelec odsłaniają kulisy kariery politycznej obecnego prezydenta Francji oraz wspólną drogę Macronów do Pałacu Elizejskiego.

„Życie polityczne – Macronowie szybko zdali sobie z tego sprawę – żywi się prawdziwymi informacjami upowszechnianymi przez prasę, ale także podstępnymi plotkami i szeptami.”

Aby ujawnić kulisy tego duetu o niespotykanej ambicji, Caroline Derrien i Candice Nedelec odnalazły wszystkich tych, którzy bliżej zetknęli się z nimi. Zdobyły nieznane świadectwa z Amiens, gdzie tych dwoje spotkało się w liceum, aż po ekscytujące relacje z kolacji w Bercy z „całym Paryżem”.

W jaki sposób ta wyjątkowa para oparła się niszczącym wpływom czasu i plotek? Jak udało im się zachować – wbrew wszystkim i wszystkiemu – swój wyjątkowy związek?

Książka stanowi efekt intrygujących dziennikarskich dociekań, których obiektem jest fascynująca para małżeńska w drodze do władzy.

 

CAROLINE DERRIEN jest niezależną dziennikarką, po pracy w iTELE, w „Echos” i „VSD”. Razem z Candice Nedelec napisała Sarkozy et les femmes. Un homme sous l’influence (J.-C. Gawsewitch).
 

CANDICE NEDELEC jest szefem serwisu politycznego i mediów w magazynie „Gala”, autorką Bernadette et Jacques (Stock) oraz Paroles de femmes sur ces machos qui nous gouvernent (J.-C. Gawsewitch).

 

 

196 str., oprawa miękka; format: 135x200 mm; ISBN 978-83-60652-88-0; cena: 34,90 PLN
Więcej http://studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=605

Wydawnictwo Studio Emka
www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka
wydawnictwo@studioemka.com.pl
tel.: 22 616-00-67, 628-08-38

Emka

Emka

32 Warszawa
17 artykułów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca