Literatura

Wznowienia i nowości w Wydawnictwie Zysk i S-ka

Istniejące niemal od ćwierć wieku Wydawnictwo Zysk i S-ka ma na koncie ponad tysiąc książek – to przede wszystkim tytuły z zakresu beletrystyki, literatury faktu i literatury popularnonaukowej.

 

Początek 2018 roku to długa lista nowości i wznowień, która powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych  czytelników.

 

Już 5. lutego do księgarń trafi głośna, bestsellerowa książka Orientalizm Edwarda W. Saida. Pierwszy raz ukazała się ona w roku 1978, gdy o wielu problemach związanych z konfliktami między Wschodem i Zachodem nie śniło się nawet filozofom.

Autor to człowiek wszechstronny, wykształcony poliglota, wykładowca akademicki, socjolog, literaturoznawca, który ma na koncie wiele uznanych esejów, książek i innych publikacji. Zmarły w 2003 roku naukowiec pozostawił po sobie bogatą spuściznę, która wciąż jest przedmiotem badań, dyskusji i ocen.

Orientalizm jest jego najgłośniejszą książką, przetłumaczoną na wiele języków, w Polsce wydaną pierwszy raz w roku 1991, w czasach, gdy przepaść między Wschodem i Zachodem nie była tak głęboka jak teraz, na początku XXI wieku.

 

Kolejna propozycja wydawnicza to wznowienie głośnej powieści Samotnia Charlesa Dickensa (premiera - 12. lutego).

Przyznam, że od dawna zastanawiałam się, kto wreszcie odważy się odkryć na nowo ten dziewiętnastowieczny bestseller, który na różnych internetowych aukcjach osiąga niebotyczne ceny. Gdy dowiedziałam się, że Zysk i S-ka zamierza wznowić to dzieło, aż podskoczyłam z radości.

Już w lutym będzie można znaleźć w księgarniach pierwszy tom „Samotni”, która przez wielu uznanych pisarzy i krytyków jest uważana za najwybitniejsze działo brytyjskiego klasyka.

To powieść napisana z ogromnym rozmachem, łącząca cechy prozy detektywistycznej, obyczajowej i historycznej, wielokrotnie ekranizowana, zarówno w formie filmów fabularnych, jak i seriali.

 

I na koniec jeszcze kilka zdań o czymś znacznie lżejszym, ale trzymającym poziom, czyli o powieści Spotkamy się przypadkiem Małgorzaty Garkowskiej, która będzie miała premierę 29. stycznia.

To idealna lektura na czas relaksu – opowieść o perypetiach kobiety, która postanawia odmienić swoje dotychczasowe życie. Nie jest to łatwe, ale stawia przed bohaterką nowe wyzwania i decyzje, od których będą zależeć nie tylko jej losy.

Czyta się jednym tchem i ze sporymi emocjami.

BEATA IGIELSKA

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca