Literatura

Nowości w Wydawnictwie Impuls – dla rodziców, terapeutów, nauczycieli (i nie tylko)

Licząca niemal trzydzieści lat Oficyna Wydawnicza Impuls powitała 2018 rok interesującymi nowościami. Wśród nich są ciekawe książki popularnonaukowe.

 

Rodzina wobec nieuleczalnej choroby dziecka Grzegorza Godawy to licząc 238 stron publikacja, ukazująca problemy, z jakimi muszą borykać się rodzice i inni bliscy dzieci przebywających w hospicjach.

Na pewno nie jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna, jednak warto po nią sięgnąć chociażby po to, by poznać bolesne, ale prawdziwe historie z życia wzięte. To książka adresowana przede wszystkim do rodzin, nauczycieli, terapeutów i wolontariuszy, ale przeczytać ją może każdy, kto jest wrażliwy na cudze nieszczęście, ból, smutek. Nie tylko te negatywne odczucia pojawiają się na kartach pracy Grzegorza Gondawy – autor próbuje pokazać, że nawet życie w hospicjum może mieć ludzki wymiar, w którym jest miejsca na uśmiech, optymizm i cieszenie się małymi radościami.

 

Kolejna nowość to pierwszy tom publikacji Bożeny Mucheckiej i Michała Głażewskiego Dobro i zło w wychowaniu dziecka.

Autorzy skupiają się na wyjaśnieniu pojęć dobro i zło, które – jak wiadomo – można pojmować subiektywnie, na ich miejscu w życiu człowieka, na przygotowaniu dziecka na obcowanie z jednym i drugim.

Czy można i warto chronić najmłodszych przed złem? Czy uczyć dobroci naiwnej, czy realistycznie patrzeć na świat? Na te i inne pytania autorzy odpowiadają, przywołując liczne życiowe przykłady oraz lubiane przez małych i dużych baśnie, w których – zgodnie z założeniami gatunku - dobro zawsze musi zwyciężyć zło.

 

Dorotka - siostra Michała Jolanty Klat to licząca 86 stron książka adresowana bezpośrednio do dzieci pięcio- sześcioletnich, jednak warto, by poznawały ją one pod okiem dorosłych. Ma ona bowiem przygotować najmłodszych do trudnej, ale jakże pięknej i wdzięcznej sztuki pisania.

Perypetie ich rówieśnicy, tytułowej Dorotki, opatrzone są różnymi zadaniami, zagadkami i łamigłówkami, dzięki którym mali czytelnicy mogą ćwiczyć plastyczne umiejętności, będące wstępem do kolejnego etapu, czyli kaligrafii.

BEATA IGIELSKA

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca