Literatura

Sukces. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów

Każdy dzień jest niepowtarzalny. Chwilę trwają zaledwie sekundy, a po nich przychodzi szara stagnacja. Przewidywalność wzbudza nudę. Ludzka natura wciąż potrzebuję aktywności. Czas wolny wykorzystywany jest na odkrywanie świata lub kontakty towarzyskie.

 

Do realizowania potrzeb konieczne są jednak pieniądze. Chcący mieć więcej, rzucają się w wir pracy. Pracoholizm dotyka coraz więcej osób. Rodzice dbając o przyszłość dzieci, stymulują najmłodszych do osiągania sukcesów na drodze szkolnej. Niekiedy dochodzi do rodzinnych tragedii. Wszyscy chcą posiadać coraz więcej. Bycie majętnym obywatelem to luksus, którego zazdrości wielu.  Czy sukces wart jest wszystkiego? Czym w ogóle jest sukces?  Natalia Lewczuk w wyjątkowy sposób odpowiedziała na te życiowe pytania.

 

„Nie wiedziałabym, gdzie znajduje się granica między „człowiekiem sukcesu”, a tym, kto już nim nie jest. Poza tym, wychodzę z założenia, że każdy człowiek jest tak samo wartościowy i od każdego mogę się wiele nauczyć.".

Empatia zobowiązuje do przyglądania się innym. Natalia Lewczuk jest niezwykle wrażliwą autorką, która postanowiła rozmawiać z ludźmi, stojącymi na jej drodze. W ten sposób powstał niebywały zbiór wywiadów zgromadzonych w pozycji pod tytułem „SUKCES”. Ta pozycja zmienia sposób postrzegania świata. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów, poruszają i zapadają w pamięci. Autorka stała się bardzo refleksyjna, zaraz po przeżytym urazie oraz przebytym procesie rehabilitacji psychofizycznej. Nikt nie powinien czuć się przegranym. Wszystko na łamach książki wyjaśniła Natalia Lewczuk.

 

„W końcu każdy człowiek jest tak naprawdę zbiorem sukcesów, porażek, życiowych doświadczeń i lekcji".

Jowita Szpilka

Jowita Szpilka

46 Polska
150 artykułów 1 tekst 3 komentarze


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 czerwca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca