Literatura

Marcowe niespodzianki w Wydawnictwie Literackim

Świętujące 65. urodziny Wydawnictwo Literackie przygotowało dla czytelników kolejne niespodzianki. W marcu czekają na nich nowości i wznowienia znanych tytułów.

 

21 marca ukaże się interesujący dziennik Podróżniczka Ewy Dzieduszyckiej. Autorka to postać niezwykle barwna i inspirująca – jest pierwszą Polką, która wydała w 1912 roku książkę o swej podróży do Indii. Zwiedziła także wiele innych krajów, zarówno europejskich, jak i bardziej egzotycznych.

 

Podróżniczka to oryginalna autobiografia i kronika najważniejszych wydarzeń, które rozgrywały się pod koniec XIX wieku i w pierwszych dekadach następnego stulecia.

 

Pierwszego dnia wiosny ukaże się także drugie wydanie się powieści Zaczaruj mnie Karoliny Frankowskiej, na kanwie której powstał serial Za marzenia!. To barwna, optymistyczna i pełna humoru historia Zosi, absolwentki psychologii szukającej pracy, oraz jej rówieśników.

Raz na wozie, raz pod wozem, czyli samo życie – tak można w największym skrócie podsumować całość, której lektura na pewno poprawi samopoczucie i zapewni relaks po ciężkim dniu.

 

28 marca do księgarń trafi 7. tom dzieł zebranych Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, czyli pierwsza część głośnego Dziennika pisanego nocą, w którym wybitny pisarz dzieli się swoimi refleksjami m.in. na temat kultury, literatury, przeczytanych książek, sytuacji społecznej i politycznej Europy i świata.

 

Więcej na temat zapowiedzi Wydawnictwa Literackiego na: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/status/5/Przedsprzedaz

BEATA IGIELSKA

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca