Literatura

Majowe i czerwcowe niespodzianki w Noir sur Blanc

Charles Bukowski w nowym wydaniu, kolejne przygody Molly Murphy, czyli detektywa w spódnicy, a także motyw prezesa w opowiadaniach Sławomira Mrożka – to zapowiedzi prestiżowej oficyny literackiej.

 

W maju i czerwcu trafią do księgarń ciekawe książki wydawnictwa Noir sur Blanc. 

 

Miłośnicy twórczości Charlesa Bukowskiego mogą już ostrzyć sobie apetyt na zbiór nowych, dotychczas niepublikowanych wierszy Z obłędu odsiać słowo, wers, drogę

 

Jak czytamy na stronie wydawcy: "Bukowski portretuje chwilę, zamyka w słowach codzienne sytuacje, zasłyszane rozmowy, podpatrzone sceny. Jego wiersze to utwory o przemyślanej, miejscami nawet muzycznej konstrukcji. Poeta znakomicie umie operować oszczędną i celną puentą, kontrastem i powtórzeniem, ironią i niedopowiedzeniem, świetnie dynamizuje strukturę wiersza żywym dialogiem, a przytaczane anegdoty, choć mogą sprawiać wrażenie przegadanych, mówią dokładnie tyle, ile chcą powiedzieć".

 

Nie ukrywam, że sama czekam niecierpliwie na najnowsze przygody jednej z moich literackich ulubienic, czyli Molly Murphy. To bohaterka cyklu kryminałów-retro pióra Rhys Bowen.

Kolejny, zatytułowany Milczysz, moja śliczna, przenosi nas w świat nowojorskiego teatru Casino, w którym szalona Molly, detektyw w spódnicy, ma zadebiutować. Nie robi tego jednak z artystycznych pobudek, lecz prowadzi kolejne śledztwo. Na pewno będzie ekscytująco, zabawnie i rozbrajająco. 

 

Czekoladki dla Prezesa  jedynym w swoim rodzaju zbiorem opowiadań Sławomira Mrożka. To utwory, w których występuje postać prezesa, a więc motyw politycznie szczególnie aktualny. Obok niego będzie można dostrzec całą gamę współpracowników, totumfackich i podwładnych. 

Dla tych, którzy znają groteskową prozę autora, to wielka gratka, dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z jego twórczością, doskonała okazja do poznania nowych utworów. 

 

BEATA IGIELSKA

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 kwietnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca