Literatura

Jak wybrać idealną książeczkę po angielsku dla dziecka?

Świetną pomoc dydaktyczną do nauki angielskiego dla młodszych (ale nie tylko) stanowią książki po angielsku dla dzieci, którą mogą pełnić funkcję zarówno stałego, jak i uzupełniającego elementu zajęć. By skutecznie przykuły one uwagę dzieci i zachęciły je do nauki, muszą mieć one przede wszystkim atrakcyjną formę.

Jest mnóstwo korzyści z nauki języka obcego przez dziecko od najmłodszych już lat: jego znajomość pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, w tym na pracę mózgu, nauka przez zabawę rozwija dziecięcą wyobraźnię, ćwiczy cierpliwość i uczy kreatywnego myślenia.

 

Przyswajanie podstaw gramatycznych skutecznie poprawia zdolność koncentracji, zapamiętywania i uczenia się. Jako że dzieci mają elastyczny aparat mowy, opanowywanie wymowy, akcentu i intonacji nie sprawia większości z nich żadnego problemu. Wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego sprawia również, że w przyszłości nasza pociecha nie będzie mieć problemów z posługiwaniem się nim wśród obcojęzycznych rówieśników lub podczas wakacyjnych podróży.

 

Obecnie, przede wszystkim ze względu na jego popularność, najczęściej dla dzieci w wieku przedszkolnym lub trochę starszym wybieramy do nauki jako pierwszy język obcy język angielski.

Świetną pomoc dydaktyczną do nauki angielskiego dla młodszych (ale nie tylko) stanowią książki po angielsku dla dzieci, którą mogą pełnić funkcję zarówno stałego, jak i uzupełniającego elementu zajęć. By skutecznie przykuły one uwagę dzieci i zachęciły je do nauki, muszą mieć one przede wszystkim atrakcyjną formę. Doskonale do tego celu sprawdzą się:

  • Książeczki edukacyjne po angielsku – książki o ciele człowieka, dinozaurach, zwierzętach czy autach. Książki te w zabawny i ciekawy sposób uczą dzieci podstawowych słów po angielsku. To edukacyjne serie książeczek, stymulujących rozwój językowy i poznawczy, pobudzają logiczne myślenie, wyobraźnię oraz koordynacje wzrokowo-ruchową.
  • Książki po angielsku dla przedszkolaka – powtarzalna, rymowana treść doskonale stymuluje pamięć i ułatwia zapamiętywanie całych zdań w języku obcym. W przypadku najmłodszych dzieci warto postawić na książki bazujące na wyrazach dźwiękonaśladowczych – ich powtarzanie stanowi ważny element podczas nauki mówienia.
  • Książki dotykowe – doskonale angażują i ćwiczą sprawność manualną dziecięcych rączek. By pobudzić ilustrację, wystarczy tutaj jeden ruch ręki lub palca. Książki dotykowe pobudzają kreatywne myślenie oraz dziecięcą wyobraźnię.
  • Książeczki sensoryczne – stymulują zmysły, zachęcając do eksplorowania świata przez dotyk. Wyżłobione, powycinane strony pokryte różnorodnymi materiałami mobilizują do nauki, dając małym uczniom możliwość samodzielnego myślenia i nazywania otaczającego go świata.
  • Książeczki z okienkami – otwierane okienka z niespodziankami gwarantuje najmłodszym świetną zabawę, skutecznie potęgują ciekawość, pobudzają logiczne myślenie, ćwiczą i stymulują koordynację wzrokowo – ruchową.
  • Książeczki dźwiękowe dla dzieci – znajdujące się tam ruchome elementy ciekawią, bawią i zachęcają do wspólnego czytania. Wersja dźwiękowa to z kolei idealne rozwiązanie dla przedszkolaków, które uwielbiają rozpoznawać i naśladować odgłosy zwierząt lub pojazdów mechanicznych.

Książeczki dla dzieci po angielsku to doskonała pomoc dydaktyczna zarówno dla rodziców do nauki języka w domu jak i dla nauczycieli podczas zajęć w przedszkolach czy szkołach. Wspólne czytanie bajek po angielsku to okazja do wyciszenia, ćwiczenia koncentracji, myślenia w języku obcym. Dobrze dobrana książeczka do nauki angielskiego, dopasowana do wieku i umiejętności dzieci daje dużo wspólnej zabawy i szybko przynosi postępy w nauce.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca