Literatura

Zapowiedź: Nowa książka Wojtka Miłoszewskiego – "Kastor". Premiera 31 października!

Kraków, początek lat 90. Kina zapraszają na projekcję nowego Bonda z Timothym Daltonem, po ulicach jeżdżą polonezy, a nowe biznesy wyrastają jak grzyby po deszczu. Komisarz Kastor Grudziński otrzymuje zgłoszenie o zaginięciu bogatego biznesmena i tym samym wpada na trop serii niewyjaśnionych zabójstw… Wojtek Miłoszewski, autor bestsellerowych powieści sensacyjnych – Inwazji oraz Farby – powraca z nowym, gorącym kryminałem, od którego nie sposób się oderwać. Premiera Kastora już 31 października.

 

Tej książce nie brakuje niczego. Jej siłą napędową jest wciągająca intryga kryminalna, doskonale naszkicowane postaci oraz scenografia, która przypomina najlepsze policyjne filmy z lat 90. Cierpiący na chroniczną bezsenność komisarz z komendy wojewódzkiej dostaje zawiadomienie o zaginięciu bogatego mieszkańca Woli Justowskiej. Okazuje się, że zniknięcie biznesmena wiąże się z czymś znacznie poważniejszym niż żądanie okupu. Niedługo potem dochodzi do dziwnych morderstw, a spirala śmierci nakręca się z każdym dniem i każdą nieprzespaną nocą. Kastor na własnej skórze przekonuje się, że zło może kryć się wszędzie – nie tylko w krakowskich dyskotekach i na Kazimierzu, lecz także w miejscach, w których nikt tego by się nie spodziewał. Także tych bardzo bliskich komisarzowi…

 

Książka Miłoszewskiego to nie tylko świetnie napisany kryminał, ale też sentymentalna podróż do czasów zawieszonych pomiędzy komunizmem a nowym systemem, który całkowicie zmienia scenę polityczną i gospodarczą Polski. Miastem królów rządzą cinkciarze, dilerzy i aferzyści, kwitnie nielegalny handel, także ludźmi. Autor niemalże rysuje nam ówczesną mapę miasta, na której modny dziś Kazimierz jest dzielnicą „nędzy, brudu i beznadziei, gdzie lepiej nie zapuszczać się po zmroku”, a okolica komisariatu na Mogilskiej świeci pustkami – nie ma tam żadnych innych budynków.

 

Miłoszewski wprowadza czytelnika do frapującego, ale też brudnego i przygnębiającego świata, który jednak niepozbawiony jest humoru – w postaci zabawnych bohaterów czy ironicznych dialogów.

 

Wojtek Miłoszewski, Kastor

Wydawnictwo W.A.B

Premiera: 31 października 2018

 


przysłano: 22 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca