Literatura

„Boże Narodzenie w Lost River” Fannie Flagg w nowej szacie (zapowiedź)

14 listopada do księgarń trafi jedna z najlepszych powieści znanej amerykańskiej pisarki. To wznowienie książki będącej wigilijną opowieścią dwudziestego wieku. Będzie wzruszająco, dowcipnie i zaskakująco.

 

Fannie Flagg jest autorką poczytnych historii, z których najbardziej znane są „Smażone zielone pomidory”. Zazwyczaj autorka czyni głównymi bohaterami kobiety. Tym razem jest inaczej, chociaż niezapomnianych postaci w spódnicach tu nie brakuje.

 

Akcja, podobnie jak w większości książek Flagg, toczy się na Południu. Do małego miasteczka w stanie Alabama przyjeżdża Oswald. Po lekarskiej diagnozie postanawia swoje ostanie dni spędzić w klimacie zdecydowanie cieplejszym niż Chicago.

Mężczyzna nie spodziewa się, że szybko zżyje się ze społecznością, wśród której nie brak wszelkiej maści dziwaków, ale przede wszystkim ludzi otwartych, uczynnych i wzbudzających zaufanie. Nie brakuje im problemów, nie żyją sielankowo, ale potrafią cieszyć się z małych rzeczy i docenić to, co przyniósł im dobry los.

 

Jak czytamy na stronie Wydawnictwa Literackiego: Ta pełna ciepła, życzliwości i humoru opowieść o uzdrawiającej mocy przyjaźni, wiary i nadziei stała się klasykiem pośród prezentów znajdowanych pod choinką. Jest w niej wszystko to, za co miliony czytelników pokochały przed laty Fannie Flagg i mimo zmieniających się literackich mód trwają w tej miłości wiernie: proste, domowe mądrości, łagodność, uśmiech, którego nie można nie odwzajemnić i nieskończenie wiele powodów do wzruszeń.

 

Więcej na https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4886/Boze-Narodzenie-w-Lost-River---Fannie-Flagg

BEATA IGIELSKA

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca