Literatura

Gratka dla miłośników twórczości Stiega Larssona (zapowiedź)

14 listopada będzie miała premierę książka „Archiwum Stiega Larssona”. Szwedzki pisarz zdobył sławę dzięki kryminalnej trylogii „Millenium”. Niedługo fani jego prozy poznają niepublikowane dotąd dokumenty i ich historię.

 

Prywatne archiwum pisarza otwarto dziesięć lat po jego przedwczesnej śmierci. Zawartość dwudziestu pudeł poznał reporter Jan Stocklassa, autor książki.

Jak się okazało, Larrson prowadził prywatne śledztwo w sprawie głośnego, ale wciąż niewyjaśnionego zabójstwa Olofa Palmego, ministra i premiera Szwecji.

 

Jak czytamy na stronie wydawnictwa Sonia Draga: Zebrane materiały układają się w przekonującą teorię dotyczącą tego, w jaki sposób zaplanowano to zabójstwo i kto za nie odpowiada. Jest to fascynująca opowieść o śledztwie Stiega Larssona, o tym, jak pracował on nad rozwiązaniem zagadki, z którą nie poradziła sobie policja. Jan Stocklassa analizuje materiały bogatego śledztwa Larssona i teoria śmierci Palmego znów układa się w spójną całość, a Stocklassa podąża jej tropem. Finał będzie zaskakujący.

BEATA IGIELSKA

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca