Literatura

Książki na jesień – listopadowe zapowiedzi Wydawnictwa Sonia Draga

 

Wydawnictwo Sonia Draga przygotowało dla czytelników bogatą ofertę na długie wieczory. Warto zwrócić uwagę chociaż na dwa świetnie zapowiadające się tytuły z południowej Europy.  

 

21 listopada do księgarń trafi bestsellerowa powieść „Sto żywotów Nemesia Vitiego” pióra Marca Rossariego.

Akcja zaczyna się pod koniec XX wieku, obejmując niemal sto poprzedzających lat. Główny bohater, wybitny malarz, trafia do szpitala po udarze mózgu. Tam wspomina swe barwne życie, podczas którego zetknął się m.in. z paryską cyganerią dwudziestolecia międzywojennego, z narodzinami i konsekwencjami wielkich dyktatur, doświadczając zarówno wojennego piekła, jak i hedonistycznych przyjemności.

Jak zapewnia wydawca, jest to „brawurowa opowieść, w której historia miesza się z wytworami wyobraźni, i w której autor odda głos namiętnościom całego stulecia”.

 

Kolejna propozycja na długie jesienne wieczory to historyczno-przygodowa powieść mistrza gatunku, Ginera Gonzalo. Książka „Okna niebios” będzie miała premierę 28 listopada i na pewno zadowoli miłośników wartkiej, pełnej zwrotów akcji. Na stronie wydawcy czytamy: „XV wiek. Hugo de Covarrubias postanawia porzucić los, jaki wyznaczył mu trudniący się handlem wełną ojciec. Opuszcza miasto Burgos, a przez to i swą bliską przyjaciółkę oraz ambitnego, przyrodniego brata, który pragnie przejąć rodzinny interes. Wszystko ulega zmianie, gdy Hugo odkrywa, że jego ojciec padł ofiarą spisku...”.

 

Więcej na: https://www.soniadraga.pl/oferta/zapowiedzi.html

BEATA IGIELSKA

 

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Arian
Arian 18 listopada 2018, 20:01
Equinoxe Infinity.
Szkoda Jarrea. Zamiast robic dobra muzykę wdaje sie w głupkowate dywagacje na temat nudnej okladki i futurystycznych lęków. Jak zwykle spadek formy rekompensuje się detą ideologią. Pozostanie mistrzem muzyki minionej, z pieknej dekady lat 70 XX wieku.
przysłano: 13 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca