Literatura

„Diabeł Urubu” i „Marzycielki” - lutowe zapowiedzi Wydawnictwa Literackiego

Wydawnictwo Literackie, które w ubiegłym roku świętowało 65. urodziny, nie zasypia gruszek w popiele. W lutym do księgarń trafi kilka nowości dla dorosłych i dzieci. Naszą szczególną uwagę zwróciły dwa tytuły.

 

13 lutego będzie miała premierę książka „Diabeł Urubu” Marlona Jamesa, laureata prestiżowej Nagrody Bookera za „Krótką historię siedmiu zabójstw”.

Diabeł Urubu” to jego pierwsza powieść, której akcja rozgrywa się w latach 50. minionego wieku, w małej jamajskiej wiosce. Pewnego dnia w tym zapomnianym przez Boga miejscu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Złowrogie sępy sieją spustoszenie, które mieszkańcy odczytują jako złe znaki. Tuż potem do wioski przybywa tajemniczy mężczyzna, który uważa się za apostoła i stanowi konkurencję dla miejscowego pastora niestroniącego od mocnych trunków.

Między duchowymi przywódcami dochodzi do konfrontacji i walki o dusze wiernych. Kto wygra? Żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba przeczytać powieść od deski do deski.

 

27 lutego do księgarń trafi książka adresowana do najmłodszych czytelników - „Marzycielki” Jessie Burton, która jest doskonale znana dorosłym jako autorka bestsellerów „Muza” i „Miniaturzystka”.

Pisarka udowadnia, że potrafi przekonująco, wzruszająco i mądrze pisać także dla dzieci. Nie tworzy tendencyjnej i sztampowej baśni, lecz zaskakuje nowatorskimi i ponadczasowymi rozwiązaniami.

Jak zapewnia wydawca: „Marzycielki” są bajką przekorną – zapomnijcie o księciu, który przybędzie na ratunek i zdobędzie królestwo! - za to pełną odważnych, zaradnych i imponująco sprytnych kobiet. Spodoba się najmłodszym i tym nieco starszym, którzy z na pozór dziecięcej opowieści potrafią wyczytać niejedną dorosłą prawdę”.

BEATA IGIELSKA

 

 

 

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca