Literatura

Nigdy nie mówię nigdy

Kolejna odsłona relacji damsko-męskich w powieści . Miłość ukazana w książce, ale i w życiu to przepiękne uczucie, ale czy zawsze zostaje przez nas i jak się okaże przez główną bohaterkę poważane?

 

Samantha kieruje znakomicie działającą firmą, to nieograniczona, niezależna singielka, zawsze mocno stąpająca po ziemi. Nigdy nie komentuje swoich wyborów i podejmowanych decyzji. Kiedy na jej drodze staje Henry, wszystko się zmienia. Niezależna i silna kobieta początkowo nie zdaje sobie sprawy, że świeżo poznany mężczyzna, może okazać się tym jedynym na całe życie. Jak się okaże, ich znajomość przejdzie różne życiowe burze, a już na pewno nie okaże się romantyczną idyllą czy komedią romantyczną. Wnet dają o sobie znać sekrety z przeszłości.

 

Oprócz nieziemskiej urody Samantha Ryder posiada tęgą głowę do prowadzenia interesów. Ambitna kobieta kieruje firmą, która zajmuje się aranżacją i wykończeniem wnętrz. Firma cieszy się dużymi sukcesami, przynosi całkiem duże wpływy, co pozwala bohaterce rozwinąć skrzydła, stać się niezależną finansowo bizneswoman. Jednak nie przyszło to tak całkiem lekko, kobieta na dotychczasową pozycję musiała ciężko pracować. Jej zacięcie i dążenie do celu przyniosło upragnione efekty. Udało jej się wygrać przetarg na remont hoteli sieci Madison De Lux, co nie było łatwe. Jednak postawiono jej warunek, że samodzielnie ma przeprowadzić projekt modyfikacji wnętrz.

 

Bohaterka książki Marty W. Staniszewskiej nie ma przekonania, że miłość jest potrzebna w życiu. Nie jest romantyczką, mocno stąpa po ziemi. To uczucie nie kojarzy się kobiecie z czymś przyjemnym, raczej z wyświechtanymi banałami i głupawymi regułami randkowania. Dla niej mężczyzna to tylko niezbędny detal istotny do seksu bez zobowiązań. Swoisty styl życia, jaki prowadzi ukazuje, że czyni ją samodzielną, niezawodną i od nikogo niezależną.

 

A Henry? Kim on jest?

 

Otóż Henry to atrakcyjny właściciel klubu Morrison's, którego prowadzenie pozwala mu odnaleźć sens w mocno skomplikowanym życiu. Kiedy spotyka Samanthę, od razu wie, że to kobieta jego życia, że z nią wiąże duże nadzieje na przyszłość.

 

O tym, jak przebiegać będą losy Samanthy i Henry'ego dowiecie się sięgając po powieść Nigdy nie mówię nigdy. To ekscytująca i atrakcyjna książka, obok której nie sposób przejść obojętnie. Wspaniała, niesztampowa powieść o miłości, uczuciach, intrygach i tajemnicach z przeszłości. To historia miłości dwojga ludzi, która chwyta za serce, pasjonuje i podnieca. Autorka ponownie porywa czytelniczki w świat manipulacji i sekretów, mogących na długo wywierać wpływ na życie wyraziście stworzonych bohaterów. Nie sposób nam się z nimi nie identyfikować. Prosty jednak wyjątkowo wnikliwy język, wymowne opisy pozwalają nam wniknąć do tego niesamowicie wykreowanego fikcyjnego świata.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca