Literatura

Kryminał „Milczenie krużganków” - lutowa zapowiedź Noir sur Blanc

Oficyna Wydawnicza Noir sur Blanc przygotowała dla czytelników nową niespodziankę. To trzymająca w napięciu powieść hiszpańskiej pisarki Alicii Gimenez-Bartlett. 

 

Mieszkająca w Barcelonie autorka ma na swoim koncie wiele narodzonych powieści, esejów i naukowych publikacji, gdyż jest doktorem literatury. Zanim poświęciła się pisaniu, wykładała literaturę hiszpańską na barcelońskim uniwersytecie. Popularność i poczytność zapewniła jej przede wszystkim seria powieści kryminalnych z panią inspektor Dalicado i komisarzem Garzonem.

 

To właśnie oni są bohaterami kolejnego tomu cyklu. W „Milczeniu krużganków” prowadzone przez niepowtarzalny duet śledztwo dotyczy klasztoru, z którego ginie bezcenne relikwia. Jakby tego było mało, w kaplicy zakonnice znajdują trupa.

Kim jest denat, kto go zabił i z jakich powodów? Czy morderstwo ma coś wspólnego z kradzieżą? I czy na pewno to dramatyczne wydarzenie w żaden sposób nie dotyczy nowego etapu w życiu pani inspektor?

 

Te i inne pytania mnożą się, pozostawiając czytelnika w niepewności. Żeby poznać odpowiedzi, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na pewno warto to zrobić, by przeżyć niebanalną przygodę i dostarczyć sobie mocnych wrażeń. 

 

Książka trafi do księgarń 27 lutego 2019 roku. 

BEATA IGIELSKA

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca