Literatura

Thrillery na zimowe wieczory – TOP 3

Pogoda zniechęca do aktywności fizycznej, ale nie do intelektualnej. Warto powalczyć z jesienno-zimową chandrą i długie wieczory poświęcić na książki, które… same się czytają. Poniżej trzy propozycje znakomitych thrillerów.

Są takie historie, które budzą ogromne zainteresowanie i takie książki, które wywołują duże oczekiwania. Kryminały i sensacje to gatunki, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Nikogo nie trzeba namawiać, aby sięgnął po taką książkę i poświęcił wieczór na jej lekturę. Szybko się czytają, wyjątkowo wciągają i oparte są zwykle na intrygującej fabule. Nic dziwnego, że wiele z nich zyskuje miano bestsellera! Poniżej nasz TOP 3 thrillerów, które zasługują na uwagę.

 

Jakub Szamałek – „Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz”

Pierwsza część trylogii „Ukryta sieć” rozbudziła nasze oczekiwania. Warto wiedzieć, że wyszła spod pióra jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia. Szamałek ma na koncie już kilka kryminałów, ale to pierwsza opowieść osadzona w czasach współczesnych – do tej pory wybierał starożytność. Mimo to zaskakuje dojrzałością i stylem, a także niezwykłą umiejętnością stworzenia postaci z krwi i kości. To powieść absolutnie dla każdego!

Akcja książki rozgrywa się w Warszawie, gdzie ginie prowadzący popularny program dla dzieci. Mógł to być przypadek, ale dziennikarka plotkarskiego portalu w to nie wierzy – podejrzewa, że ktoś maczał w tym palce. Okazuje się, że świat nowych technologii sprawia, że łatwiej się żyje, ale także działa przestępcom. Jest to tak dobry thriller, że zakończenie zapamiętacie na długo i będziecie chcieli od razu sięgnąć po kolejny tom! Gdyby tylko był napisany…

 

To dopiero pierwsza część trylogii. Szamałek przyzwyczaił nas do tego, że robi porządny research na temat, o jakim chce pisać. W przypadku czasów starożytnych nie miał z tym problemu – ukończył przecież archeologię śródziemnomorską na uniwersytecie w Cambridge, ale teraz zaskakuje znajomością ciemnych zakamarków, m.in. dark webu przesiąkniętego m.in. narkotykami.

 

B.A. Paris – „Pozwól mi wrócić”

Czytaliście inne bestsellery tej autorki? Zarówno „Za zamkniętymi drzwiami”, jak i „Na skraju załamania” zdobyły dużą popularność z powodu wyjątkowo wciągającej fabuły. Premiera „Pozwól mi wrócić” już 13 lutego!

Zakochani Fin oraz Layla są na wakacjach we Francji. Podczas postoju mężczyzna udaje się do toalety, a jego po powrocie… Layli już nie ma. Policja nie do końca wierzy w przedstawiony przez niego bieg zdarzeń – musicie wiedzieć, że faktycznie coś zataił. Nie zdradzimy jednak, co.

 

Kilka lat później Fin układa sobie życie – co zaskakujące, z siostrą swojej przed laty zaginionej dziewczyny. Zaczyna nagle otrzymywać dziwne sygnały i mejle, które zakłócają jego spokój. Co naprawdę stało się z Laylą? Jaki związek miał z tym Fin?

 

Jakub Żulczyk – „Ślepnąc od świateł”

Serial „Ślepnąc od świateł” zdobył ogromną popularność i świetne recenzje, ale co z książką? Warto wiedzieć, że główny bohater w serialu nosi imię „Jakub” – pisząc książkę, autor chciał uniknąć skojarzeń z własną osobą.

Jakub Żulczyk zabiera nas w świat, którego większość z nas nie zna, mimo że podejrzewa jego istnienie. Czy faktycznie z boku funkcjonuje ciemna strona Warszawy? Czy tak wygląda współczesną rzeczywistość? Czy żyjemy w świecie zepsutym i zdeformowanym, w którym potrzebujemy handlarza narkotyków, aby na co dzień funkcjonować?

 

Jacek to zdystansowany i małomówny diler, który dysponuje kilkoma dowodami tożsamości. Na wszelki wypadek. Wie jednak, jak się odnaleźć w tym ciemnym świecie, kogo unikać, kogo warto znać, jak wszystko załatwić. Sam jest zamknięty na otoczenie, unika bliskości i wszelkich uzależnień – nie tylko od narkotyków, ale i alkoholu, seksu czy komputera i Internetu. Jacek to kamuflaż, postać jedynie z pozoru płaska i pozbawiona uczuć.

 

W tym świecie życie budzi się po zmroku. To czas po pracy i po szkole – czas zabawy, rozluźnienia i poszukiwań ukojenia. Zdecydowanie warto poznać ten portret współczesnej Warszawy, brudnej i złej aż do szpiku kości, a także mocne postaci.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 11 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca