Literatura

Zapowiedź: Opowiadania zebrane Flannery O'Connor. Nie przegapcie!

Znakomite opowiadania jednej z najlepszych amerykańskich pisarek XX wieku zgromadzone w jednym tomie, na który składają się utwory pierwszy raz przetłumaczone na język polski.

Ocalisz życie, może swoje własne to zbiór wszystkich opowiadań Flannery O’Connor zawierający 10 utworów niewydawanych dotąd po polsku. Autorka opisuje w nich świat dobrze sobie znany – w Georgii, na południu Stanów Zjednoczonych, spędziła prawie całe życie. Czerpiąc z własnych doświadczeń sieroctwa, choroby oraz religijnego natchnienia, z prostotą i pewną dozą groteski kreśli przejmujące losy postaci, które miotają się w nieprzyjaznej rzeczywistości. Ludzie są tu sobie obojętni, wrodzy; zbrodnia i śmierć stanowią element codzienności. Mali bohaterowie, pozostawieni samopas lub osieroceni, zaglądają do miejscowych muzeów osobliwości niczym pod podszewkę życia, odkrywając często nikczemny świat dorosłych. Niezrozumienie jego prawideł miesza się z pojęciem grzechu i strachem przed karą boską, które kiełkują w dziecięcych umysłach.
Opowiadania zostały opatrzone przedmową Roberta Giroux, legendarnego amerykańskiego wydawcy, redaktora, przyjaciela O’Connor.

„Mistrzyni XX-wiecznej amerykańskiej prozy” – Wells Tower, autor tomu opowiadań „Ruiny i Zgliszcza”

 

Flannery O'Connor, Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane
Tłumaczenie: Maria Skibniewska, Michał Kłobukowski

Wydawnictwo W.A.B.

Premiera 24 kwietnia 2019 r.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca