Literatura

Jak uwierzyć w siebie? - zapowiedź książki "Pewna siebie dziewczyna"

Pewna siebie dziewczyna Katty Cay i Claire Shipman to dowcipnie, ale i mądrze napisana książka, adresowana przede wszystkim do nastolatek. Sięgnąć po nią mogą jednak również rodzice i nauczyciele, by dowiedzieć się, jak pomóc swoim córkom i uczennicom.

 

Ten niecodzienny poradnik ukaże się w naszych księgarniach 2 października 2019 roku dzięki Wydawnictwu Literackiemu. Może stać się świetnym prezentem z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek, który wypada w 11 października.

 

Licząca ponad trzysta stron książka pełna jest inspirujących, sprawdzonych w praktyce porad, anegdot i życiowych opowieści oraz dowcipnych, ale przemawiających do wyobraźni ilustracji.

 

Jak sugeruje tytuł, poradnik napisany został w myślą o zakompleksionych, pozbawionych wiary w siebie dziewczętach. W okresie dojrzewania i dorastania nastolatki przeżywają wiele rozczarowań, mają też jednak skryte marzenia, które nieraz obawiają się realizować.

Jak dodać dziewczętom pewności siebie? Jak sprawić, by wiedziały, gdzie tkwi ich siła i w jaki sposób mogą ją wykorzystać? Jak nauczyć asertywności oraz przeżywania porażek, które są nieodłącznym elementem codzienności na każdym etapie życia? Jak uświadomić, że bycie niedoskonałą to wielka frajda, a nie wada? 

 

Na te i wiele innych pytań odpowiada książka Katty Cay i Claire Shipman. Autorki przed laty napisały podobny poradnik adresowany do kobiet. Stał się on bestsellerem, a ich nowa książka to również literacki szlagier. Na język polski przetłumaczyła go Hanna Pasierska

BEATA IGIELSKA

 


przysłano: 12 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca