Literatura

NOWOŚĆ: "Ikar. Legenda Mietka Kosza"

Legenda jazzu, buntownik i outsider, niewidomy geniusz fortepianu w pełnej dźwięków i kolorów powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami.

 

Fabularyzowana biografia Mieczysława Kosza i zaproszenie do jego świata z niezwykłej, bardzo osobistej perspektywy. Znakomity muzyk mógłby opowiedzieć nam właśnie taką historię swojego życia, gdyby nie przerwał go brutalnie tragiczny finał, gdy miał zaledwie 29 lat. Przeszedł wyboistą drogę, pełną emocjonalnych zakrętów, wzlotów i upadków, chwil smutnych i wypełnionych śmiechem, by znaleźć się na szczycie kariery muzycznej.

 

Maciej Pieprzyca z charakterystyczną dla niego nostalgią i poczuciem humoru, opisuje to, co kryło się za sukcesami Kosza i jego muzycznym geniuszem: samotność, niespełnione i spełnione miłości, dzieciństwo naznaczone piętnem choroby, ale przede wszystkim ogromną determinację, by rzucić wyzwanie losowi i walczyć o swoje marzenia. Ograniczenia, z którymi Kosz całe życie musiał się zmagać, stały się jego siłą.

 

 Na kanwie tej historii powstał także film Macieja Pieprzycy z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej, nagrodzony statuetkami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym "Srebrnymi Lwami”. 

 

Maciej Pieprzyca – reżyser, scenarzysta, dziennikarzy dokumentalny, pisarz. W 2013 r. na ekrany trafił jego głośny, wielokrotnie nagradzany film Chce się żyć, a do księgarń świetnie przyjęta przez czytelników powieść pod tym samym tytułem.

 

Maciej Pieprzyca, Ikar. Legenda Mietka Kosza

Wydawnictwo Agora

Premiera: 16 września 2019 r.

 


przysłano: 28 września 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca