Literatura

„Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” Elisabeth Revol już 22 stycznia

Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” premiera książki Elisabeth Revol już 22 stycznia br.

 

22 stycznia br. nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”  poruszająca opowieść Elisabeth Revol o dramacie na szczycie Naga Parbat, którym w styczniu 2018 roku żyły miliony ludzi na całym świecie. Himalaistka po raz pierwszy z takimi szczegółami publicznie konfrontuje się z traumą, którą przeżyła oraz szczegółowo relacjonuje zdarzenie, w którym zginął Tomasz Mackiewicz, a ona sama cudem uszła z życiem.

 

Styczeń, rok 2018. Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobywają Nanga Parbat. W drodze powrotnej Mackiewicza dopadła choroba wysokościowa. Revol pomogła mu zejść do około 800 metrów poniżej szczytu, gdzie pozostał na zawsze. Ona ocalała dzięki brawurowej akcji ratowniczej himalaistów spod K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubki i Piotra Tomali.

 

W „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” Revol po raz pierwszy szczegółowo i szczerze konfrontuje się z własną traumą, którą przeszła po tym jak zdobyła szczyt Nanga Parbat. Relacjonuje ciąg zdarzeń z wyprawy i poprzez pisanie stara się zrozumieć i zdystansować do tego, co przeżyła. Himalaistka opowiada również jak uniknęła amputacji odmrożonych rąk i stóp, a także o tym jak tragedia, która ją spotkała – śmierć Mackiewicza i otarcie się o własną – zmieniły jej podejście do wspinaczki.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca