Literatura

Nowość od Poradni K - "Filip i hydra" Patryk Fijałkowski

Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają na duszy dziecka będącego świadkiem przemocy domowej i trudnościach, jakie to dziecko w dorosłym życiu ma w budowaniu relacji i związków osobistych.


Bohatera książki, Filipa, poznajemy z perspektywy dwóch przeplatających się linii czasowych – dziecka oraz dorosłego.


Jako dziecko Filip żyje w piekle domu rodzinnego. Widzi skrajnie toksyczną relację rodziców opartą na dynamice kata i ofiary. Ojciec fizycznie i psychicznie znęca się nad matką.

 

Filip jako dorosły młody człowiek próbuje ułożyć sobie życie. Odcinając się od swoich emocji, nieświadomie powielaj mechanizmy, które pomogły mu przetrwać dzieciństwo. Jego pozorny spokój – fundament złożony z pasji do muzyki i relacji z dziewczyną, Hanią – burzy wiadomość od ojca, który po dziesięciu latach od urwania kontaktu chciałby się spotkać.

 

Patryk Fijałkowski (ur. 1992 w Wyszkowie) - autor powieści „Śnieg widmo" (2014) i projektant zadań fabularnych do gier wideo. Wcześniej dziennikarz współpracujący m.in. z Polygamia.pl i Gry-Online.pl. W 2017 przyłapany na romansie z tłumaczeniem - z angielskiego przełożył książkę „Indie games. Podręcznik niezależnego twórcy gier". Czasem nieśmiało tworzy muzykę.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 kwietnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca