Literatura

Zapowiedź książki "Podziemia. W głąb czasu" Roberta Macfarlane

W czerwcu będzie miała premierę ciekawa pozycja od Wydawnictwa Poznańskiego. Autor książki Góry Stan umysłu tym razem stawia pytania o środowisko, zmieniający się klimat oraz otaczającą nas Naturę. To niezwykle aktualny portret świata, w którym może przejrzeć się każdy z nas!

 

W epoce znaczącego wpływu człowieka na ekosystem i geologię naszej planety, w dobie permanentnego kryzysu, potrzeba zrozumienia krain podziemnych jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Nie uciekniemy z niespokojnej teraźniejszości. Robert Macfarlane namawia nas, byśmy na nowo przemyśleli zmiany, które dotyczą nas wszystkich – teraz i tutaj, a w „Podziemiach” pokazuje nam nową perspektywę. Właściwe pytanie zatem brzmi: Co zostawimy po sobie?

 

Robert Macfarlane to autor nagradzanych na całym świecie bestsellerów: Mountains of the Mind (polskie wydanie: Góry. Stan umysłu, Wydawnictwo Poznańskie 2018), The Wild Places, The Old Ways (Szlaki. Opowieści o wędrówkach, Wydawnictwo Poznańskie 2018), Landmarks oraz The Lost Words (wspólnie z Jackie Morris). Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków oraz były adaptowane do filmu, telewizji, radia i teatru. W 2017 roku autor został uhonorowany nagrodą EM Forster Prize for Literature przyznawaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Literatury. Jest członkiem Emmanuel College w Cambridge. 

 

Robert Macfarlane, Podziemia. W głąb czasu

Wydawnictwo Poznańskie

Premiera 3 czerwca

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca