Wywrota

spektakl o Jimie Morrisonie - Jeździec Burzy

22 września w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu o Jimie Morrisonie z udziałem znanych artystów i muzyków.

JEŹDZIEC BURZY to najnowsza premiera Teatru Rampa. Libretto młodego, współpracującego z „Rampą” dramaturga - Arkadiusza Jakubika - to materiał na spektakl kultowy. Biografia Jima Morrisona, słynnego lidera zespołu „The Doors”, fascynuje kolejne pokolenia odbiorców. Jego utwory - mimo upływu są na codzień znane i tym, którzy się z nimi... zestarzeli i tym, którzy dopiero wchodzą w życie. Co więcej, upływ czasu pozwala na ujawnienie kolei życiowych, całkiem zapoznanych i nieznanych, które uzupełniają ludzkie, pełne rozterek oblicze „wiecznego kontestatora”.

Spektakl ma konstrukcję... przewrotną. Otóż klamra fabularna, którą jest spięty, a która rozegrana jest na słynnym paryskim cmentarzu Pere Lachaisé, gdzie grób Morrisona jest szczególnie adorowany, sugeruje jakoby idol żył nadal i codziennie kręcił się wśród żałobników. Taka jest siła pamięci, wzmocniona przeplatającymi epizody piosenkami w nowych, rewelacyjnych przekładach Andrzeja Ozgi oraz przebojem, któremu spektakl zawdzięcza tytuł.

Przygotowania do spektaklu to nie tylko doskonale dopracowana strona muzyczna ale również doskonale dobrana obsada odpowiadająca charakterom poszczególnych postaci. Stąd w roli głównej Robert Janowski, partnerująca mu Maria Seweryn oraz zawodowi muzycy rockowi.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 lipca 2000


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca