Wywrota

Festiwal Flamenco Fiesta Alegria

Fiesta Alegria to dwudniowe wydarzenie przepełnione muzyką, tańcem, rytmem i kolorem, które przeniesie nas w słoneczne rejony Andaluzji - południowego rejonu Hiszpanii, gdzie narodziła się muzyka flamenco.


Flamenco to zmysłowy taniec pulsujący rytmem żywiołowej muzyki, piękno wielobarwnych, wirujących strojów oraz gesty, które wyrażają emocje, opowiadają historie przepełnione pasją, energią i temperamentem. Jednocześnie flamenco to swoista filozofia życia i specyficzna kultura, która przejawia się w śpiewie, tańcu, gestach i zachowaniach.


Tegoroczna, druga edycja Festiwalu to prawdziwa uczta dla wszystkich, którzy kochają taniec i muzykę. Jednocześnie dzięki licznym koncertom, spektaklom, widowiskom oraz projekcjom, publiczność będzie miała okazję poznać cale bogactwo i różnorodność kultury hiszpańskiej, której duch na dwa dni opanuje nasze miasto.


W festiwalu wezmą udział profesjonalni artyści zarówno z Polski jak i z Hiszpanii oraz Słowacji, którzy zaprezentują kunszt i wyrafinowaną technikę tańca, śpiewu oraz gry na gitarze. Już pierwszego dnia Festiwalu, Antonio Arrebola z Hiszpanii oraz zespół „Los Payos” zabiorą wszystkich w niezwykłą podróż po Andaluzji dzięki gorącym rytmom flamenco.


Wyjątkowym wydarzeniem będzie projekcja spektaklu „Tejidos al tiempo” w wykonaniu Choni Compañía Flamenco. Jest to projekt Asunción Pérez – uznanej tancerki z Sewilli. Artystka poprzez taniec wyraża refleksję nad upływającym czasem, życiem, śmiercią. Historia opowiedziana jest językiem nowatorskim, a jednocześnie zachowującym klasyczną formę flamenco. Taniec Choni elektryzuje i porusza, ale przede wszystkim jest to niezwykłe widowisko, przepełnione kolorem, pięknymi obrazami, elegancją i wdziękiem.


Dodatkową część festiwalu stanowić będą warsztaty taneczne, które poprowadzi Łucja Krasińska, założycielka i pomysłodawczyni „Estudio de Baile Flamenco Alegria” – szkoły flamenco w Lublinie. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności występując w Muszli Koncertowej przed publicznością Festiwalu.

 

Program Festiwalu:

31 lipca – piątek

Godz. 20.00

  • występ zespołu „Los Payos” (Polska)
  • występ tancerza-solisty Juan Mateo (Hiszpania) 

Godz. 22.00

DJ Senhor Efebo, Kawiarnia Behemot (na dachu Muszli Koncertowej)


1 sierpnia – sobota

 Godz. 21.00 

„Fiesta por sevillanas” – pokaz najbardziej popularnego tańca flamenco w wykonaniu uczestników warsztatów.
 

Godz. 21.30

„Con Alegria” – przedstawienie muzyczno-taneczne połączone z muzyką na żywo znakomitego artysty Matúša Kohútka "El Gallito" (Słowacja).


Godz. 22.30

Projekcja spektaklu flamenco „Tejidos al Tiempo” w wykonaniu Choni Compañía Flamenco nagrodzonego jako „Odkrycie Roku” podczas ubiegłorocznego XVI Bienal de Flamenco w Sewilli


27 – 31 lipca
 

Otwarte warsztaty flamenco prowadzone przez Łucję Krasińską, tancerkę z Estudio de Baile Flamenco Alegria.

Godz. 16.30 – 18.00, Sala Czarna Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12  

Wstęp wolny. Zapisy pod nr tel. 081 53 308 18 w godz. 10.00 – 15.00.
 

Opisy artystów występujących podczas Festiwalu znajdują się w załączniku.


Organizatorzy:
                              

  • Stowarzyszenie Wokalne In Corpore
  • Warsztaty Kultury, Filia Centrum Kultury w Lublinie
  • Estudio de Baile Flamenco Alegria 
Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Lublin.
od: 31 lipca 2009
do: 1 sierpnia 2009 Lublin, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim Wstęp wolny

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 lipca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca