Wywrota

Z dariusza prywatnego o Gomrowiczu

 

Jutro w sobotę i niedzielę, w centrum Łowicka, obejrzeć będzie można spektakl "Z diariusza prywatnego" Trupy Czango. Spektakl jest próbą „przeczytania” otaczającej nas rzeczywistości za pomocą tekstów Witolda Gombrowicza. Autorski scenariusz spektaklu jest kompilacją wybranych opowiadań i fragmentów „Dziennika” Witolda Gombrowicza z tekstami z otaczającej nas współcześnie rzeczywistości wraz z utworami poetyckimi i prywatnymi zapiskami artystów biorących udział w projekcie. W maju spektakl wystawiony zostanie trzykrotnie- 7, 8 i 9 maja o godzinie 19.00 w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21). Wstęp jest bezpłatny.

 

 

Trupa Czango przedstawia

 „Z diariusza prywatnego”

na podstawie wybranych opowiadań oraz fragmentów Dziennika Witolda Gombrowicza 

Scenariusz i reżyseria: Hieronim Poniżalski

Występują: Monika Dąbrowska i Zbigniew Kowalski

Muzyka: Daniel Moński 

     Spektakl teatralny „Z diariusza prywatnego

     Jak głęboko sięga nieautentyczność i gdzie zaczyna się przestrzeń  autentyczności?

     Podejdź  do mnie bliżej, przyjrzyj mi się i zobacz, kim naprawdę  jestem.

     Nie wiem jaki naprawdę jestem, ale cierpię gdy mnie deformują. Wiem, więc przynajmniej, kim nie jestem. 

     Autorski scenariusz spektaklu jest kompilacją wybranych opowiadań  i fragmentów „Dziennika” Witolda Gombrowicza z tekstami z otaczającej nas współcześnie rzeczywistości wraz z utworami poetyckimi i prywatnymi zapiskami artystów biorących udział w projekcie.

     Jak kształtuje się „międzyludzkie”, jak Twoje działania wpływają  na mnie, a moje na Ciebie, na to, kim jestem, jakie są moje zachowania, reakcje. Jak każde moje działanie, a nawet jego brak, określa mnie w dzisiejszym świecie.

     „Mówimy Gombrowiczem” dzisiaj. Odczytujemy zjawiska, stany umysłu, zależności, o których pisał, przez siebie – najbardziej osobiście. Pochylamy się nad tym, co prywatne, intymne, małe, „nieznaczące”.

     Każde z opowiadań Gombrowicza dotyka i rozwija temat jakiegoś ludzkiego „kompleksu”, obnaża sprawy tkwiące głęboko w podświadomości. Poprzez żart, groteskę dotyka przerażającego dna naszej jaźni.

     Gombrowicz poprzez swoje teksty pokazuje drogę ku świadomości, samoświadomości. Świadomości tego, kim jesteśmy i w jakim punkcie w świecie się znajdujemy jako jednostki, ale też jako Polacy.

     Spektakl jest próbą „przeczytania” otaczającej nas rzeczywistości za pomocą tekstów Witolda Gombrowicza. 
 
 

Premiera: 16 października 2009

Spektakl został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy. 

O twórcach:  

     Trupa Czango narodziła się we wrześniu 2009 roku w trakcie pracy nad spektaklem „Z diariusza prywatnego” inspirowanym twórczością Witolda Gombrowicza.  

     Rodzaj teatru – teatr tandeta

     Program – rozkosz tworzenia

     Misja - szczęście wyzwolenia

     Idea – banalna, trywialna, jednym słowem „po prostu: Marchewka” 

     Założyciele i twórcy: Monika Dąbrowska i Zbigniew Kowalski.

     Monika Dąbrowska – absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, aktorka (Dyplom aktora dramatu), aktorka i członek zespołu teatru Studium Teatralne (2002-2007), aktorka Stowarzyszenia Teatralnego Chorea oraz Nettheatre (od 2007), twórczyni spektaklu „Z diariusza prywatnego”.

     Zbigniew Kowalski – absolwent Akademii Teatralnej (wydział Wiedzy o Teatrze), aktor (Dyplom aktora dramatu), aktor i członek zespołu teatru Studium Teatralne (1996-2007); poeta, publikacje w czasopismach „Studium” i „Ha!art”, twórca monodramu „Solo” oraz performanceu „Wylewka. Polska poezja nieśpiewana”, twórca spektaklu „Z diariusza prywatnego” oraz „Fejs Bogu dzięki!”.

od: 7 maja 2010, 19:00
do: 9 maja 2010, 19:00 Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21), wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 maja 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca