Wywrota

Biuro Literackie otwiera nową siedzibę na wrocławskim Rynku

Oficjalne otwarcie nowej siedziby wydawnictwa BL zaplanowane zostało na 30 września.

Po blisko dwóch latach prac remontowych i adaptacyjnych do użytku oddana została kamienica w Przejściu Garncarskim na wrocławskim Rynku. Od 1 sierpnia mieści się w niej redakcja Biura Literackiego. Oficjalne otwarcie nowej siedziby wydawnictwa zaplanowane zostało na 30 września. Obiekt jest nie tylko punktem prac nad książkami, ale i miejscem nowego cyklu imprez, który pod nazwą "Czytania w Biurze" rusza już za kilka tygodni. Obok wieczorów towarzyszących premierom książek, gdzie oprócz pisarzy pojawią się specjalni prowadzący i goście, będą miały miejsce wernisaże, wystawy oraz koncerty.

 

Pierwsze "Czytanie" i jednocześnie otwarcie nowej siedziby związane będzie z premierami dwóch książek Tadeusza Różewicza: "Wycieczka do muzeum" i "Margines ale...". Imprezie towarzyszyć będzie wystawa nowych prac Pana Tadeusza i Eugeniusza Geta-Stankiewicza oraz koncert Karoliny Cichej i premiera płyty "Do ludożerców" z tekstami Różewicza. Przeprowadzka do nowej siedziby zainicjuje szereg zmian w Biurze Literackim. Już wkrótce uruchomiona zostanie księgarnia internetowa poezjem.pl, która funkcjonować będzie jako, niezależny od strony biuroliterackie.pl, serwis literacki.

 

Pojawią się nowe serie wydawnicze. Od 2012 roku organizowany będzie w tym miejscu także Festiwal Prozy. "W ostatnim roku można było odnieść wrażenie, że Biuro Literackie trochę spuściło z tonu. Faktycznie bardziej pochłonięci byliśmy planowaniem działalności w kolejnych latach aniżeli bieżącymi pracami" - o nowym miejscu oraz najbliższych planach w wywiadzie dla portalu kreatywnywroclaw.pl opowiada Artur Burszta.

 

Czytaj wywiad z Arturem Bursztą, szefem Biura Literackiego

 

http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro?site=210&news_ID=2010-08-02


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca