Wywrota

Znaczy się... Wbrew naturze

Czwartek 18 listopada, godz.18 Galeria ZNACZY SIĘ Kościuszki 37 w Krakowie


„Ze starzeniem się jest trochę tak jak z paleniem papierosów. Jak wiadomo każdy gorliwy palacz ma w pamięci historię o wujku Zenku, który całe życie palił dwie paczki dziennie (zapijając gorzałą) i nigdy nawet się nie przeziębił, a zginął w wieku osiemdziesięciu paru lat potrącony przez ciężarowy samochód na krajowej czwórce. Podobnie każdy, kto próbuje sobie poradzić z nieuchronnością biegu zdarzeń, wzywa na pomoc mityczne znane postaci, które – chwytając się różnych sposobów – potrafiły obrócić nieubłagany upływ czasu na swoją korzyść. Aldonie zaś, jako neofitce naturalnego starzenia się, najbardziej spodobała się myśl wyrażona przez pewną 60 plus aktorkę, która oświadczyła, że ceni swój wiek za przyjemność obojętność, którą dzięki niemu zaczęła wzbudzać na ulicy. Ponieważ Aldona nigdy nie lubiła być w centrum zainteresowania, myśl ta – starość jako znikanie z oczu świata – wydała jej się na tyle atrakcyjna, że postanowiła ją wypróbować.”

(Natalia Bobrowska, Nauka znikania)

 

Wydawnictwo Amea i Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ zapraszają na premierę antologii opowiadań

 

WBREW NATURZE.

 

Autorstwa Aidy Amer, Natalii Bobrowskiej, Agnieszki Drotkiewicz, Anny Janko, Włodzimierza Kowalewskiego, Marcina Królika, Romana Lipczyńskiego, Marty Mizuro, Grażyny Plebanek, Beaty Rudzińskiej, Zyty Rudzkiej, Hanny Samson, Tomasza Sobieraja, Izabeli Sowy, Joanny Stróżniak, Michała Sufina i Izabeli Szolc.

 

Rozmowę z Anną Janko, Izabelą Sową, Martą Mizuro, Beatą Rudzinską i Barbarą Kaszkur-Niechwiej poprowadzi Anna Marchewka.

 

Wśród autorów znajdują się absolwenci kursu kreatywnego pisania w ZNACZY SIĘ!

 

www.znaczysie.pl

18 listopada 2010 Kraków

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca