Wywrota

Krytyka Polityczna nr 24–25: Selekcja

Krytyka Polityczna nr 24–25: Selekcja

 

Zapraszamy na dyskusję wokół najnowszego numeru „Krytyki Politycznej” pt. Selekcja. Udział wezmą: Adam Ostolski, Krytyka Polityczna, Ewa Majewska, filozofka, działaczka, oraz Michał Polakowski, Fundacja ICRA, współautor tekstu o mitach nt. kosztów imigracji. Prowadzenie: Roman Kurkiewicz.

 

W czasie spotkania zaprezentujemy dwa krótkie filmy Tomasa Rafy: Dziewięć – o sytuacji słowackich Romów, i 11 listopada – o wydarzeniach w Warszawie podczas ubiegłorocznego Dnia Niepodległości.

 

 

 

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Lektury krytyczne.

 

1 marca, wtorek, godz. 19.00, CK Nowy Wspaniały Świat, I piętro, ul. Nowy Świat 63, Warszawa, wstęp wolny

---

Kiedy wysyłamy CV, szukając pracy bądź starając się o stypendium, kiedy piszemy egzamin maturalny, kiedy wkręcamy się w oglądanie programu telewizyjnego w rodzaju Top Model, kiedy udaje nam się (lub nie udaje) wejść do modnego klubu, kiedy przeglądamy ogłoszenia towarzyskie lub wybieramy opiekunkę dla dziecka itp. itd. – uczestniczymy w procesie selekcji.

 

Selekcjonujemy lub pozwalamy się selekcjonować. Normalna rzecz. Raz się komuś udaje, a raz nie, zawsze przecież można spróbować ponownie. Selekcja – taka, z jaką się najczęściej na co dzień spotykamy – wydaje się tylko narzędziem. Tak naprawdę chodzi przecież o dobrą zabawę, merytokrację czy możliwie najlepsze dopasowanie oczekiwań pracodawcy i pracownika. Selekcja to tylko środek do celu, prawda?

 

Niestety – nie do końca. I właśnie te obszary, w których selekcja nie jest tylko niewinnym narzędziem, kiedy decyduje o ludzkim życiu, najwięcej mówią nam o regułach, jakimi rządzi się współczesny świat. W nowym numerze „Krytyki Politycznej” badamy procesy selekcji na granicach państw i Unii Europejskiej, na granicach klas i na granicach gatunków. Wśród autorów m.in. Claire Bishop, Pierre Bourdieu, Maciej Gdula, Kaja Malanowska, Renzo Martens, Bronisław Świderski, Andrzej Walicki, Joanna Warsza.

 

Czytaj fragment:

http://issuu.com/krytykapolityczna/docs/kp24-25_selekcja_fragment

 

Zamów pismo w księgarni internetowej KP:

http://sklep.krytykapolityczna.pl/sklep/catalog/product_info.php?products_id=233&osCsid=dbde1cc07ee1891e43f26f7243878322

1 marca 2011, 19:00 CK Nowy Wspaniały Świat, I piętro, ul. Nowy Świat 63, Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca