Wywrota

Mistrzowskie warsztaty na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Tegoroczna edycja warsztatów w ramach 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur to wyjątkowo atrakcyjne spotkania z mistrzami muzyki z całego świata. Zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności muzyczne, ale także wpływają na odnajdowanie w muzyce samych siebie. Przygotowaliśmy 9 klas, w których pod okiem znakomitych osobowości muzycznych nasi warsztatowicze będą mogli rozwijać swoje talenty, by w finałowym koncercie na zakończenie festiwalu wystąpić wraz z nimi na scenie.

 

W tym roku zapraszamy do spotkania z wybitnym multiinstrumentalistą Kouame Serba, urodzonym w Abidjanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej, lecz mieszkającym od kilkunastu lat w Norwegii. Jego zajęcia ukierunkowane będą  na rozwój całego ciała i zmysłów, by poszukując rytmu w sobie, zjednoczyć się z nim.

 

Giovanni Amati prezentować będzie tajniki tarantelli, włoskiego tańca, który według wierzeń ludowych miał leczyć z jadowitego ukąszenia tarantuli. Natomiast wybitna skrzypaczka Maria Bojlund ze Szwecji oprócz nauki gry charakterystycznych dla Szwecji melodii i rytmów,  przedstawi ich ścisłe historyczne związki z tradycyjną muzyką polską.

 

Wyczekiwaną gwiazdą i mistrzem, który po raz kolejny odwiedzi Festiwal będzie Zohar Fresco. Ten izraelski artysta znany w Polsce z trio „Możdżer Danielsson Fresco” wypracował swój unikatowy styl gry na instrumentach perkusyjnych, który pełen jest wpływów muzyki żydowskiej, Wschodu i Zachodu. Podczas swoich warsztatów przekazywać będzie praktyczną wiedzę na temat technik gry na bębnach obręczowych. Będzie to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się jak te, niejednokrotnie bardzo egzotyczne instrumenty, używane są od setek lat w muzyce europejskiej.

 

Podążając za głównym tematem tegorocznego festiwalu, czyli kultur Europy, organizatorzy zaprosili mistrzów z różnych zakątków naszego kontynentu. Swoje mistrzowskie klasy poprowadzą także: Torgeir Vassvig z Norwegii, Arona Szilagyi z Węgier, David Cobo Amores – perkusista zespołu Elbicho z Hiszpanii. Nie zabraknie również polskich wybitnych muzyków –  Agaty Harz i Macieja Rychłego.

 

Jak co roku, podczas ostatniego dnia festiwalu (1 października o godzinie 19) sceną w namiocie zawładną wybrani przez mistrzów warsztatowicze, którzy wspólnie ze swoimi mentorami zakończą radosną fiestą trwające tydzień święto muzyki świata w Warszawie.

 

Zapisy na warsztaty ruszają 16 sierpnia.

Zajęcia odbywać się będą w dniach 26 – 30 września w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Jezuickiej 4, na Starym Mieście.

Cena za uczestnictwo w 5-dniowych warsztatach wynosi 50 złotych (jedna klasa), 80 złotych (dwie klasy), 100 złotych (trzy klasy).

Zgłoszenia przyjmuje opiekun warsztatów Anna Mamińska (anna.maminska@festival.warszawa.pl)

Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi warsztatów: harmonogramem zajęć, sylwetkami mistrzów, programem poszczególnych klas na www.festival.warszawa.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca