Wywrota

Wielokulturowe Miasteczko

W ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się Wielokulturowe Warszawskie Street Party rozpoczynające się paradą pod hasłem „Warszawa - Wspólna sprawa”, która wyruszy o godz. 13.00 z Placu Bankowego.

Uczestnikiem Wielokulturowego Miasteczka będzie Festiwal Skrzyżowanie Kultur, który  przygotował szereg atrakcji dla wszystkich, którzy odwiedzą 28 sierpnia Krakowskie Przedmieście pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Na uczestników w strefie Skrzyżowania Kultur czekać będą konkursy muzyczne i moc zabawy przy dźwiękach zurny, liry korbowej oraz degiredoo.

Przez cały dzień będzie można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Sebastiana Wielądka.  Gra on m.in. na neyu, dudach szwedzkich, duduku oraz  lirze korbowej. Współpracuje z wieloma zespołami, takimi jak Mosaic, Yerba Mater, Gadająca Tykwa, Masala, Maćko Korba, a także z Grupą Opowiadaczy Historii Studnia O. Podczas całego dnia będzie można spróbować własnych sił w grze na nietypowych instrumentach pod okiem mistrza. 

Na uczestników Street Party dodatkowo czekać będzie wygodny fotel i kamera, przed którą każdy we własnych słowach, będzie mógł powiedzieć, jak widzi wielokulturowość oraz Festiwal Skrzyżowania Kultur. 
Za udział w konkursach i zabawach nagradzać będziemy unikalną płyta z nagraniami artystów biorących udział w tegorocznym Festiwalu.

Sam festiwal, w tym roku rozpocznie się 25 września. Gwiazdami tegorocznej edycji  będą między innymi  Urszula Dudziak Superband oraz Femi Kuti & Positive Force – rozpoczną oni 7. Edycje festiwalu koncertem inauguracyjnym. W tym roku również zapraszamy na cykl filmowy w warszawskiej Kinotece „Muzyka w Filmie”, gdzie  przez pięć dni będzie można zobaczyć filmy, w których główną rolę odegra muzyka.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca