Lifestyle

Terapeutyka partyzancka

Odwyk od pogardy. Polityka narkotykowa i twoja głowa. Terapeutyka partyzancka. Jak leczyć i zdrowieć wśród pogardy i niewiedzy.

 

Goście specjalni: prof. Wiktor Osiatyński, dr Ewa Woydyłło. Prowadzenie: Tomasz Piątek

18 
czerwcapiątek, godz. 19.00, Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, Warszawa

Ewa Woydyłło - doktor psychologii, zajmuje się leczeniem uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, autorka kilkunastu książek o tematyce psychologicznej, mi.in. Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnieńPoczątek drogi. Wykłady psychologa na Oddziale OdwykowymZgoda na siebie. Wykłady psychologa na Oddziale Odwykowym

 

Wiktor Osiatyński - prawnik konstytucjonalista, doktor socjologii, dr hab. prawa, specjalista z zakresu konstytucjonalizmu i praw człowieka, wykładowca wielu uczelni w Polsce i za granicą, w tym University of Chicago Law School oraz Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie. Członek Komitetu Helsińskiego w Polsce.
W latach 1990-1997 był doradcą komisji konstytucyjnej w Polsce i w innych krajach, a także współdyrektorem Centrum Badania Konstytucjonalizmu w Europie Środkowej w University of Chicago.
W 1991 roku, jako dyrektor Komisji Edukacji w Dziedzinie Alkoholizmu Fundacji im. Stefana Batorego dopomógł we wprowadzeniu programów leczenia uzależnień w polskich więzieniach.
Od 1995 roku jako członek Rady Open Society Institute oraz przedstawiciel OSI w organizacji Prison Reform International bierze udział w opracowywaniu oraz wdrażaniu reform więziennictwa w wielu krajach.
Autor kilkunastu książek z różnych dziedzin, m.in. poświęconych historii Stanów Zjednoczonych, amerykańskiej myśli społecznej, politycznej i prawnej, nauce oraz jej konsekwencjom światopoglądowym, konstytucjonalizmowi, a także tematyce sportowej.


Tomasz Piątek - pisarz, felietonista. Ukończył lingwistykę na Universita' degli Studi di Milano. W latach 1995–1999 pracował jako dziennikarz w "Polityce", RMF FM, "La Stampa", Inforadiu, Radiostacji, oraz jako ekspert–psycholingwista. Publikował felietony w miesięczniku "Film" i w "Życiu Warszawy". Autor m.in. opartej na własnych doświadczeniach powieściHeroina. Ostatnio wydał Morderstwo w La Scali

18 czerwca 2010, 19:22 Nowy Wspaniały Świat Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 czerwca 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca