Lifestyle

Jak zrealizować noworoczne postanowienia?

Powitaliśmy nowy rok. Wielu z nas podjęło noworoczne postanowienia. Schudnę, zacznę ćwiczyć, rzucę palenie, zacznę zdrowo się odżywiać, zmienię pracę, znajdę więcej czasu dla siebie i dla rodziny, zacznę uczyć się języka obcego – to tylko niektóre z najczęściej podejmowanych noworocznych postanowień.

Co zrobić, by te postanowienia zrealizować? Często udaje nam się wytrwać w postanowieniach tylko kilka tygodni. Po tym czasie wracamy do starych przyzwyczajeń.

Realne cele

Przede wszystkim nasze cele muszą być konkretne i realne. Jeżeli zaplanujemy sobie, że chcemy schudnąć 5-6 kg do końca stycznia, ciężko będzie wytrwać w tym postanowieniu. Jest mało realne. Ale jeśli zaplanujemy chudnąć 1-2 kilogramy na miesiąc i chcemy zrzucić 5 kg do wiosny, jest to realny cel, który przy odrobinie silnej woli jest możliwy do zrealizowania. 

Podział na cele pośrednie

Aby szybko nie zniechęcić się do realizacji noworocznych postanowień, warto podzielić nasz cel na cele pośrednie. Jeżeli chcemy zacząć ćwiczyć, nie zakładajmy, że będziemy to robić codziennie. Aktywność fizyczna ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Jeśli na początku zaplanujemy treningi 2-3 razy w tygodniu, z pewnością uda nam się to postanowienie zrealizować. 

 

Bieganie na świeżym powietrzu zaplanujmy od wiosny. Wcześniej warto postarać się o sprzęt do ćwiczeń taki, jak bieżnia elektryczna ze sklepu marbo-sport.pl. Dzięki niej można zacząć uprawiać jogging już od początku nowego roku. 

Wszelkie postępy trzeba systematycznie monitorować. Dobrze jest też rozmawiać z innymi ludźmi o swoich postanowieniach. 

W przypadku kilku postanowień rozłóżmy je w czasie

Jeżeli mamy kilka noworocznych postanowień, nie realizujmy ich jednocześnie. Może to skończyć się porażką i możemy nie wytrwać w żadnym z nich. Trzeba zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy i określić, które postanowienie jest priorytetowe. 

 

Każde postanowienie noworoczne można zacząć realizować w dowolnej chwili. Nie musi być to styczeń, może to być każdy inny miesiąc, ale trzeba trzymać się ściśle swojego planu. Postanowienia należy spisać i dla każdego z nich wyznaczyć realny termin ich realizacji. 

Za każdy sukces warto się nagradzać. 

Trzeba być konsekwentnym

W realizacji postanowień noworocznych trzeba być konsekwentnym i upartym. Postarajmy się, by noworoczne postanowienia nie były tylko pustymi słowami rzuconymi na wiatr.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca