Lifestyle

Zimowa pielęgnacja skóry dziecka

Zimowa aura negatywnie wpływa na skórę każdego, a szczególnie na skórę dzieci. W zimowe, śnieżne dni dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Szaleństwo na sankach, lepienie bałwana, zabawy i harce na śniegu – tym aktywnościom towarzyszy mróz, wiatr, śnieg, promienie UV.

Dlatego skórę dzieci o tej porze roku trzeba odpowiednio pielęgnować. Do pielęgnacji młodziutkiej skóry należy stosować specjalne, właściwie dobrane kosmetyki dla dzieci kupione np. w bee.pl

Krem ochronny – najważniejszy kosmetyk

Podstawą ochrony skóry twarzy jest odpowiednio dobrany krem. Powinien być to krem natłuszczający. Kremy zawierające duże ilości wody mogą doprowadzić do odmrożeń. W kremie dla dzieci nie powinno być substancji zapachowych i sztucznych barwników.

 

Kremem należy smarować nie tylko policzki, ale też czoło, brodę, powieki i nos dziecka. Usta trzeba posmarować specjalną pomadką ochronną. Krem należy nanieść na skórę około 15. minut przed wyjściem z domu. Składnikom aktywnym trzeba dać czas na wchłonięcie się w skórę. 

 

Wybierając krem ochronny trzeba zwrócić uwagę na to, czy chroni on przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zimą nawet 80 procent promieni słonecznych odbija się od śniegu. Skóra małych dzieci zawiera niewielką ilość melaniny, dlatego jest wrażliwa na działanie promieni słonecznych. 

Ubranie

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na ubiór dziecka. Najlepszym rozwiązaniem jest ubieranie na cebulkę. Takie ubranie zapobiega przegrzaniu organizmu i nadmiernemu poceniu się. Ubrania powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które pozwolą skórze swobodnie oddychać. 

 

Kombinezon to ubranie, które nie krępuje ruchów. Umożliwia też szybkie i wygodne rozebranie dziecka. Dla kilkulatków najlepiej wybrać kombinezon dwuczęściowy. Dzieci w wózkach trzeba dodatkowo przykryć grubym kocem lub specjalną osłonką i postawić budkę. 

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu

Negatywny wpływ na skórę dziecka ma przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Niska wilgotność powietrza powoduje przesuszenie skóry i doprowadza do jej podrażnienia. Wilgotność powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić około 40-60 procent, optymalna temperatura w czasie dnia to 20-22 stopnie Celsjusza, a w nocy około 18. stopni. 

 

Jeśli powietrze jest zbyt suche, trzeba je nawilżać używając wilgotnych ręczników, pojemników z wodą czy kwiatów doniczkowych. Ale zbyt wilgotne i zbyt ciepłe powietrze powoduje rozwój pleśni o roztoczy kurzu domowego. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca